7 vecí, ktoré najproduktívnejší ľudia urobia po príchode do práce

  • Čaká ťa ďalší deň v práci. Bude dobrý a produktívny? Teraz môže byť. Sú veci, ktoré produktívni ľudia robia inak ako ostatní, aby z pracovného dňa vyťažili čo najviac. Čítaj ďalej, ak chceš medzi nich patriť aj ty.
start-your-morning-with-a-little-peace-of-mind
  • Čaká ťa ďalší deň v práci. Bude dobrý a produktívny? Teraz môže byť. Sú veci, ktoré produktívni ľudia robia inak ako ostatní, aby z pracovného dňa vyťažili čo najviac. Čítaj ďalej, ak chceš medzi nich patriť aj ty.

Produktívni ľudia vedia, že prvých 10 minút v práci je rozhodujúcich pre úroveň ich produktivity po zvyšok dňa. Títo ľudia vykonajú týchto pár vecí ešte predtým, ako sa pustia do práce. Ak ťa zaujíma, ako nakopnúť svoju produktivitu, snaž sa týchto 7 vecí vykonať hneď, ako prídeš do práce. Stačí ti na to iba 10 minút, 10 minút, ktoré môžu mať dopad na celý deň.

  • Napíš si 3 veci, za ktoré si vďačný

Štúdia vykonaná na University of Miami zistila, že ľudia, ktorí si píšu denník vecí, za ktoré sú vďační, sú omnoho šťastnejší a tiež produktívnejší.
Sheryl Towers vo svojej knihe Seeds of Success píše: „Výsledky štúdií ukázali, že denné spisovanie si vecí, za ktoré je človek vďačný, zvyšuje úroveň sústredenia, entuziazmu, odhodlania, optimizmu a energie. Navyše, skupinka ľudí, ktorí si svoju vďaku zapisovali, preukazovala menej stresu a depresie,  ľudia viac inklinoval k pomoci druhým, viac cvičili a pravidelne sa približovali k svojim osobným cieľom. Ľudia, ktorí sú vďační, sa tiež cítia viac milovaní.“

  • Uprac si stôl

Nič nie je pre tvoju produktivitu horšie ako neporiadok na stole. Ak to vyzerá, ako by si sa púšťal do pátrania po poklade zakaždým, keď potrebuješ pero, zošívačku, zošit alebo dôležitý dokument, je to stratený čas, ktorý už nikdy nezískaš späť. Venuj pár minút ráno tomu, aby si všetko na tvojom stole našlo svoje miesto, tam, kde to ľahko a rýchlo nájdeš.

Finished

foto: lifehack.org

  • Socializuj sa

Začni deň priateľským „ahoj“ smerom ku kolegom. Značná časť tvojej produktivity závisí od toho, či budeš vedieť, kedy môžeš klásť otázky a najmä komu. Snažiť sa na všetko prísť sám ti môže niekedy skomplikovať dosiahnutie stanoveného cieľa. Preto sa posnaž vytvárať pozitívne pracovné vzťahy. Produktívni ľudia sú si tohto faktu vedomí a preto trávia čas prianím dobrého rána či malým pokecom so svojimi spolupracovníkmi.

  • Spíš si 3 prioritné ciele na daný deň

Produktívni ľudia si vždy nájdu čas a spíšu si tri hlavné veci, ktoré musia v daný deň urobiť alebo dokončiť, aby bol ich pracovný deň úspešný. Tento zoznam ti pripomína, na čo sa musíš sústrediť, keď ťa bude chcieť pohltiť rušný kancelársky život.

  • Prejdi si zoznam vecí, ktoré musíš urobiť a uisti sa, že sú potrebné

Keď máš spísané priority na daný deň, je nevyhnutné, aby si si našiel čas a uistil sa, že úlohy, ktoré si si predsavzal, sú v súlade s tvojimi cieľmi a prioritami. Mať dôkladne zostavený zoznam úloh ti pomôže zorganizovať deň a pochopiť špecifické úlohy, ktoré si si naplánoval.

Why_Not_Get_A_Degree

foto: careers.workpolis.com

  • Píš si denné afirmácie

Produktívni ľudia sú pozitívni a plní optimizmu. Netrávia čas negatívnymi myšlienkami – trávia ho akciou.
Matthew D.Della Porta, autor knihy The How of Happiness hovorí: „Jednoducho povedané, denné afirmácie trénujú tvoj mozog, aby myslel pozitívne; sú to povznášajúce pravdy, ktorým chceš veriť a potešujúce presvedčenia o sebe a o svete ako celku. Sú jedným z najúčinnejších spôsobov, ako proaktívne a natrvalo zmeniť spôsob tvojho myslenia.“

  • Prečítaj si motivačný citát

Naštartuj svoj deň múdrosťami úspešných a produktívnych ľudí. Predtým, ako sa pustíš do práce, skús nájsť inšpiráciu v podobe prečítania si pekného motivačného citátu.

Prvých desať minút v práci môže skutočne posunúť produktivitu na vyššiu úroveň počas celého dňa. Vyskúšaj týchto 7 tipov a uvidíš, že sa budeš cítiť lepšie a zvládneš aj úlohy, ktoré ťa čakajú.

 

zdroj: lifehack.org , zdroj titulnej fotografie: health.usnews.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech