7 vecí, ktoré potrebuješ vedieť o Facebook Instant Articles

  • Facebook nedávno sprístupnil Instant Articles pre používateľov iPhone appky (verzia 30 a vyššie) so súčasným beta testingom na Androide.
image_1448268756.jpeg
  • Facebook nedávno sprístupnil Instant Articles pre používateľov iPhone appky (verzia 30 a vyššie) so súčasným beta testingom na Androide.

 

Instant Articles umožňujú publisherom ako BuzzFeed, The New York Times a podobným webom distribuovať obsah priamo do Facebook news feedu(noviniek) cez RSS kanál. A teraz môžeš aj upraviť content, aby bol viac interaktívny ako kedykoľvek predtým. 

Tu je 7 vecí, ktoré by si o Facbook IA vedieť.

 

 

Instant Articles podávajú obsah rýchlosťou svetla

IA riešia problém, ktorý malo mnoho publisherov s pomalým načítaním webstránky (čo je superfrustrujúce pre mobilných používateľov). Obsah sa prostredníctvom IA načíta do jednej sekundy. 

Ikona blesku na tvojom news feede ti dá vedieť, že obsah je dostupný cez IA a láka tak Click-throughs, ktoré publisheri vyhľadávajú. 

 

Niektorí sa obávajú, že im to ukradne traffic webstránky

Áno, toto je skutočná obava mnohých. No je to vyvážené zvýšeným zdieľaním obsahu, čo je v podstate to hlavné, čo publisheri hľadajú prostredníctvom IA (vo vzťahu k manuálnemu postovaniu na FB page). 

A keďže je IA obsah posudzovaný rovnako, ako akýkoľvek iný obsah na Facebooku, viac zdieľaní hraje v ich prospech. Facebook sa taktiež spojil s comScore, takže publisheri si môžu spočítať zhliadnutia ich IA cez Facebook appku a započítať si ich ako regular traffic

 

Len vybraní publisheri majú povolenie na Instant Articles, no plány na sprístupnenie už sú na stole

Momentálne Facebook pracuje len s niekoľkými publishermi na distribúcii contentu cez Instant Articles no tvrdí, že sa teší na to ako bude program v budúcnosti uvoľnený pre všetkých publisherov či bolggerov. Toto je niečo veľké!

 

 

Je skutočne jednoduché distribuovať obsah

Automated publishing obsahu na tvojom webe na Facebook je jednoduché prostredníctvom RSS feedu, ktorý obsahuje kompletný obsah každého článku (navyše máš prístup k manuálnemu editovaniu obsahu podľa potreby). 

 

Môžeš vytvárať tak ohromujúci obsah ako nikdy pred tým

Keď si už raz súčasťou programu, Facebook ti ponúka niekoľko úžasných funkcií, vďaka ktorým bude tvoj obsah vytvárať pre čitateľov skutočný zážitok. Instant Articles používajú HTML5 a umožňujú ti vytvoriť články, ktoré obsahujú autoplay videá, audio stopy, interaktívne mapy a mnoho iného. 

 

Získaš mnoho zaujímavých informácií o svojom publiku

Instant Articles ti dávajú prístup k analytike ako reach, engagement, čas strávený na článku, hĺbka scrollovania a interakcia. Facebook sa chce uistiť, že publisheri majú rovnaké dáta na aké boli zvyknutí mať na mobilných weboch, a to je dobré. 

 

Publisher môže monetizovať svoj obsah cez Ads

Dobrá správa! Facebook Instant Articles vyzýva publisherov na hostovanie a monetizovanie ich obsahu tým, že predajú bannerové reklamy v ich článkoch a nechajú si časť zisku alebo využijú Facebook Audience Network. (…ak nemáš reklamu na Facebooku, asi by si to mal zvážiť.)

 

Zdroj: inc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK