7 zmien v myslení, ktoré ti umožnia zarobiť

  • Tucker Hughes má 22 rokov, vo veľkom podniká, nebojí sa ani raz tak starej konkurencie a obracia vo svojich rukách milióny. Už ako 20 ročný po 4-ročnom zrýchlenom štúdiu úspešne vyštudoval prestížnu univerzitu, precestoval viac ako 50 krajín a zúčastnil sa 13 triatlonov. Ako sám tvrdí: „žijem si mimoriadne šťastný a podnetný život.“
20150403183417-millenial-sitting-break-phone-iphone-apps-rest-lunch-tech
  • Tucker Hughes má 22 rokov, vo veľkom podniká, nebojí sa ani raz tak starej konkurencie a obracia vo svojich rukách milióny. Už ako 20 ročný po 4-ročnom zrýchlenom štúdiu úspešne vyštudoval prestížnu univerzitu, precestoval viac ako 50 krajín a zúčastnil sa 13 triatlonov. Ako sám tvrdí: „žijem si mimoriadne šťastný a podnetný život.“

Budúcnosť však nebola vždy taká optimistická a jasná. „Napriek tomu, že som bol vždy študent s dobrými výsledkami, viackrát som sa v dôležitých momentoch pozastavil a premýšľal , ako v reálnom svete nejakým spôsobom naozaj vyniknúť.“ Po čase naberania stále nových  skúseností prišiel na to, že úspech vo svete biznisu je založený na kombinácii rôznych faktorov, ktoré sám do svojho života zaviedol. Tu je najdôležitejších 7 z nich.

 

Vek je len číslo

„Dovoľ si z celého srdca prijať svoju mladosť! “  

Ak budeš so svojim vekom nakladať ako s výhodou a pozitívom, ver, že táto „odlišnosť“ môže mať ďalekosiahle prospešné následky. Mladosť predsa nič nemení na tvojej šikovnosti, či kvalite schopností. Čím skôr začneš, tým viac môžeš dosiahnuť. Dôležité je veriť vo svoje sily. Ak sa rozhodneš niečo dokázať, dokážeš to. Ak sa ale začneš sám pred sebou vyhovárať na neúspech, povedie to k istému pádu.    

Tucker-and-Jason-featured-image-765x420

Tucker Hughes a Jason Hughes

 

Investuj do seba znova a znova

Investícia do seba samého je tá najistejšia investícia, aká vôbec existuje a pri tom nestojí vôbec nič. Čas ktorý dáš sebe nikdy nebude márny. Čítaj aspoň 30 minút každý deň a počúvaj svoju obľúbenú hudbu, ktorá ťa vždy dostane do nálady. Je nesmierne dôležité nájsť medzi všetkým rovnováhu. Workoholizmus ani následné vyhorenie z teba neurobia produktívnejšieho biznismena. Daruj si masáž alebo napríklad relaxačný pobyt vo wellness. Budú to spomienky, na ktoré nezabudneš. Venuj sa sebe, svojmu telu aj svojej duši.

Nemusíš byť vo všetkom profesionál. Zaujímaj sa o všestranný prehľad, prijímaj čo najviac nových informácii a učenie samotné vyzdvihni nad všetky iné aktivity. Veď čo sa za mladí naučíš, v starobe ako by si našiel.

Young-entrepreneurs-Ross-Bailey-Appear-Here

Vyhýbaj sa únave z rozhodovania

Práve pozornosť je jedna z rozhodujúcich každodenných kvalít, ktorá určuje našu výkonnosť. A keďže nie sme dokonalí, vždy prídu aj náročnejšie dni, kedy to s rozhodovaním nejde podľa našich predstáv. Je preto dôležité nezaoberať sa zbytočne malichernosťami. Nemrhaj svoju mentálnu energiu na otázky typu „čo si oblečiem do práce“ alebo „čo si dám na obed“. Nauč sa robiť jednoduché a zároveň zvratné rozhodnutia tak rýchlo ako to len pôjde. Zvyšnú energiu radšej venuj sebe a svojmu osobnostnému rozvoju.

 

Vybuduj si odolnú myseľ

Najväčší rozdiel medzi priemernosťou a úspechom je schopnosť pracovať produktívne. A to doslova celé hodiny! Sústredenosť je v tomto prípade rozhodujúca. Bez vedomého rozvíjania psychickej výdrže zrejme nebudeš schopný efektívne súťažiť s konkurenciou, ktorá tiež už určite pracuje na svojom vytrvalom výkone.  Ak chceš v biznise uspieť, musíš do toho dať všetko. Dôkladne analyzuj všetky svoje rezervy a hľadaj príležitosti na ich zlepšenie.

20150729211514-man-reading-book-hipster

 

Mysli vo veľkom, buď „veľký“

V tomto prípade ide o stanovenie si cieľov. Ak ten svoj 1, 5, či 10-ročný plán pozostávajúci z malých ale podstatných každodenných krokov stále nemáš, je najvyšší čas začať! Tucker si ten svoj číta každé ráno. Stále sústredenie sa na vytýčené ciele však môže fungovať aj negatívne, preto buď pri ich výbere rozumný a starostlivo zvažuj všetky možnosti, aby si si nakoniec zvolil tú správnu optimálnu cestu, ktorá ťa privedie k vytúženým výsledkom.

 

Buď systematický

„Naplánuj si svoju prácu a potom podľa toho aj pracuj.“

Postupuj logicky a systematicky, zvažuj možné alternatívny a utrieď si svoje priority. Bez dobrého plánu sa ďaleko nedostaneš. Ak budeš mať plán, budeš vedieť, čoho sa pridŕžať a čomu sa vyhýbať. Nepoľavuj a nenechaj sa odradiť. Tvoja výkonnosť sa aplikovaním organizovaných (aj keď občas rigidných postupov) zvýši, minimálne v úlohách, ktoré vyžadujú opakovanie. Určite však tvorivosť do úzadia neodsúvaj, len sa nauč rozlišovať, ktorý postup je pri ktorej činnosti vhodnejší.

20150401190918-millennials-hipster-dressed-looks-stairs-sitting-entrepreneur-fashion

 

 

Ver si

Ak nebudeš veriť v samého seba ty, tak kto potom? Takmer každý, kto kedy zlyhal by mal na svoj neúspech ospravedlnenie. Úspešní o nich však nehovoria. Radšej ti povedia príbehy o výzvach, ktoré šťastlivo s tvorivým riešením pokorili.

„Moment, kedy si budeš istý, že neexistuje nič, čo by si sa nemohol naučiť, vytvoriť alebo vyriešiť je moment  zaručenej sily a veľkosti.“    

Ak ale stále nevieš ako začať, začni aspoň naladením svojej mysle. Nastav každú svoju činnosť a moment tak, aby si sa neustále zlepšoval a približoval k dosiahnutiu cieľa. Úspech predsa nie je samozrejmosť pre každého. No každý, kto vynaloží dostatočné úsilie na jeho uskutočnenie, ho môže dosiahnuť.  

young_entrepreneurs_inspire

zdroj: http://www.entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech