8 aplikácií, ktoré ti zaručene nahradia televízor

  • Nebaví ťa už sledovať televíziu, v ktorej okrem filmov a seriálov, čo už si videl, alebo nemáš záujem vidieť, nič nejde? Pozri sa na náš zoznam stránok, kde si zaručene vyberieš film na večer.
Behind-the-Screens-110815-netflix
  • Nebaví ťa už sledovať televíziu, v ktorej okrem filmov a seriálov, čo už si videl, alebo nemáš záujem vidieť, nič nejde? Pozri sa na náš zoznam stránok, kde si zaručene vyberieš film na večer.

Ak práve nie si fanúšikom slovenských televíznych staníc a ich ponuka sa ti zdá zastaraná, tak potom mrkni na náš zoznam stránok, ktoré ti ponúkajú online filmy. Okrem zábavy tu nájdeš aj stránky, ktoré ťa zanesú do minulosti alebo ponúknu vedecké poznatky či zaujímavosti z histórie. Už stačí len nájsť si to pravé.

 

Netflix

netflix

foto: indiewire.com

Túto stránku ti snáď nemusíme predstavovať. Netflix ponúka veľké množstvo seriálov a filmov, ktoré si môžeš pozrieť online legálne. Od 6. januára sa Netlifx dostal aj na Slovensko, čo je skvelá správa pre všetkých nadšencov filmov.

Netflix však nie je zadarmo, cena zaň sa pohybuje od 8€ až po 12€ mesačne, záleží od balíčka, ktorý si vyberieš. Avšak ponúka každému novému užívateľovi mesiac zdarma. Zatiaľ neobsahuje slovenské filmy ani neponúka slovenský dabing, takže sa treba uspokojiť s titulkami.

 

HBO GO

hbo-go-desktop

foto: utcabletoday.com

HBO je každému známa stanica, na ktorej bežne nájdeš aktuálne filmy a seriály. Ponúka však taktiež službu HBO GO, ktorá ti umožňuje pozerať HBO aj na tablete či smarfóne, čo je veľmi výhodné hlavne na dlhších cestách.

Jediné, čo potrebuješ na to, aby si mohol využívať túto stránku, je predplatené HBO u niektorého z partnerských operátorov, no za HBO GO by sa nemalo doplácať. Potrebné je však taktiež prihlásenie na HBO GO stránke. Ponúka ti filmy aj s titulkami alebo v českom jazyku.

 

Dokumentaddict

documentary-addict_335023_full

foto: alternativeto.net

Už samotný názov hovorí sám za seba. Stránka obsahuje široký výber – ponúka viac ako 5 000 dokumentárnych filmov z rôznych kategórií úplne zadarmo.

Takže fanúšik historických dokumentov, biografií či konšpiračných teórií si príde určite na svoje. K videám ponúka aj krátky popis a hodnotenie. Stránka je jednoduchá a prehľadná, preto nie je problém s orientáciou. Už len si nájsť čas a vzdelávať sa.

 

My 90’s TV

screen shot 2015-03-06 at 9.14.46 am

foto: businessinsider.com

Ak si fanúšik starých programov a všetkého, čo je retro, tak túto stránku budeš milovať. My 90’s TV ťa zanesie do 90 rokov minulého storočia, kedy fičali šušťákové súpravy a bláznivé disco. Spice Girls sa ešte nerozpadli a do výslnia sa dostávala nová hviezdička Britney Spears.

Stránka ti ponúka nielen programy z danej doby, ale aj celé prevedenie. Od klasickej televízie, v ktorej si prepínaš programy až po známe zrnenie obrazu. Môžeš si vybrať z kategórií ako sú rozprávky, zábavné programy či správy. Jedinou nevýhodou je, že sa tam nachádzajú len zahraničné programy. No na zahnanie nudy, počas dlhých večerov, je to to správne.

 

Voyo

voyo-player-prostredi-voyo-cz-7

foto: voyo.sk

Táto internetová služba ti ponúka sledovanie filmov či seriálov zo zahraničnej, ale aj z domácej scény, rovnako ako aj živé prenosy. Zahraničné filmy tu nájdeš buď s titulkami alebo v českom jazyku. Za službu sa platí – buď mesačne, poplatok sa pohybuje okolo 6€, alebo pri prémiových filmoch si môžeš zaplatiť jednorazové sledovanie platné 48 hodín. Potrebná je registrácia.

 

Youtube

youtube

foto: theitechblog.com

Okrem toho, že tam sleduješ svojich obľúbených youtuberov, púšťaš si najobľúbenejšie pesničky a zabávaš sa na videách ostatných, môžeš na Youtube sledovať aj filmy. Niektoré sú zadarmo, väčšinou sa jedná o staršie filmy, ktoré tam popridávali užívatelia, iné si môžeš zakúpiť. Každé video sa platí zvlášť kartou. Väčšina nových filmov, ktoré tam nájdeš, sa však ponúka len v anglickom jazyku.

 

iTunes

lebanese-itunes-store-movies

foto: wordpress.com

Pre fanúšikov Apple je tu aj iTunes, kde si taktiež môžeš pozrieť svoje obľúbené filmy kedykoľvek a kdekoľvek. Služba je dostupná na všetkých zariadeniach spoločnosti Apple. Zo službou iTunes Extra sa ti ponúka aj rozšírený obsah k filmov, ako sú napríklad vystrihnuté scény.

Ponúka filmy aj v českom jazyku za príplatok aj v HD kvalite. Ceny sa delia na jednorazové predplatenie filmu (okolo 3€) alebo neobmedzená licencia na film (za 12€).

 

Google play

Google-play-movie-rental-banner

foto: androidheadlines.com

Nezaháľal ani Google. Pre Android, okrem služby zakúpenia online knihy, prišiel aj s ponukou filmov. Na výber máš tie najnovšie filmy alebo si môžeš vybrať zo žánru, ktorý máš rád. V prípade že si nevieš vybrať ti služba ponúka aj rebríček aktuálnych najlepších filmov. Každý film sa platí jednotlivo a taktiež prichádza s možnosťou zakúpenia alebo požičania. Niektoré filmy, hlavne tie najnovšie, však nenájdeš ani v slovenskom ani v českom jazyku a taktiež nemusia byť dostupné ani titulky, čo je veľká škoda.

Samozrejme, že všetky stránky sú legálne, to znamená, že za ich obsah budeš musieť zaplatiť no ceny sa nepohybujú až tak vysoko, aby si si nemohol dovoliť pozrieť si film aj na týchto stránkach.

zdroj: medium.com, zdroj titulnej foto: digitaltrends.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech