8 nápadov na originálny vianočný darček pre kreatívca

  • Markeťáci a ďalší kreatívci majú síce často Vianoc plné zuby už v novembri, keď vymýšľajú vianočné kampane a reklamy či píšu články. Často ide o náročných ľudí, ktorých si nezískaš len tak nejakým narýchlo vybraným predmetom. Dobre premyslený darček však poteší každú tvorivú dušu.
collagemb
  • Markeťáci a ďalší kreatívci majú síce často Vianoc plné zuby už v novembri, keď vymýšľajú vianočné kampane a reklamy či píšu články. Často ide o náročných ľudí, ktorých si nezískaš len tak nejakým narýchlo vybraným predmetom. Dobre premyslený darček však poteší každú tvorivú dušu.

Prvý tip, ako nakupovať pre kamarátov a blízkych z tejto kategórie, znie: Nikdy to nenechávaj na poslednú chvíľu! Správny dar potrebuje čas, dobrý nápad a priznajme si, veľkú dávku originality. My ti však s touto neľahkou úlohou pomôžeme. Prinášame ti tipy, ako potešiť aj náročných vianočníkov:

Nakopávače kreativity

Kto by sa nerád občas vrátil do detských čias a ešte mal k tomu aj skvelú výhovorku? Omaľovánky, pre istotu s prívlastkom „pre dospelých“, nie sú hitom len tak pre nič za nič. Dokážu tvojho kreatívca zabaviť pokojne aj na hodiny, zbavia ho stresu a vyvolajú v ňom vlnu novej kreativity. A kto by odolal napríklad Harrymu Potterovi? Podobne zafungujú kreatívne hračky, hlavolamy, ale aj spoločenská hra, ako napríklad Game of Thrones. Poznáme málo ľudí, ktorí by túto sériu nemali radi :).

81uhju1iy9l

Foto: amazon.com

Premyslené knihy

Každý dobrý markeťák či „social media guy“ vie, že bez neustáleho rozširovania vedomostí a obzorov či sledovania trendov, by mohol svoju kariéru zabaliť. Preto je dobrá literatúra určite na mieste. Potešia ho odborné knihy o marketingu, ako napríklad SEO 2016 od Harryho Jonesa, The art of social media od Guya Kawasakiho, Everybody writes od Ann Handley či Growth Hacker Marketing od Ryana Holidaya, no ak sa zaujíma aj o biznis, skvelou voľbou je tiež Support od Michala Trubana. Ranou vedľa určite nebude ani kvalitná beletria.

everybody-writes-compressor

Foto: blog.startafire.com

Klasika inak

Pri slove klasika ti to určite došlo. Hovoríme o ponožkách, ktoré sú každoročnou istotou pod stromčekom v mnohých slovenských rodinách. Užitočnosť si ceníme, no prečo obyčajné ponožky nepovýšiť na ďalšiu úroveň tým, že budú skutočne originálne? Svojho kreatívca potešíš fuskami od Fusakle, Happy Socks či Moonsocks, ktorí sú na trhu nováčikom. Hlavnou zásadou je odviazať sa, ponoriť sa do záplavy farieb a nechať kreativitu plynúť.

0589b14517f743521295f2c3c22f0ebe

Foto: pinterest.com

Tik Tak

Krkolomné deadliny sú dennou realitou všetkých ľudí v kreatívnom biznise. Prečo im teda neuľahčiť time management skvelými a originálnymi hodinkami? Nemusia byť pritom nutne drahé, stačí, ak budú štýlové. Skutočne hravé a bláznivé dizajny robí napríklad Komono, milovníkov klasiky zas poteší Daniel Wellington. Veľký výber originálnych kúskov nájdeš napríklad na ZOOTe.

1154712

Foto: zoot.sk

Dizajnové vychytávky

Dizajnérsky pekné kúsky sú skrátka top voľbou pre kreatívcov, markeťákov a dizajnérov. Či už to budú dizajnový hrnček, zástera s bradou pre foodloverov od ZOOTu, štýlový diár ako Adventure Journal, alebo farebné slúchadlá od HappyPlugs. Ak nemáš problém siahnuť hlbšie do peňaženky, možno kreatívcovi učaruješ úžasnou dizajnovou nabíjačkou Alldock.

1882452

Foto: zoot.sk

Pre štýl

Takmer každý kreatívec si na precíznosť potrpí nielen v práci, ale aj vo svojom šatníku. Zvyčajne ho poznáš tak, že má vlastný charakteristický štýl, no zároveň sleduje trendy. Pokojne ho môžeš definovať aj ako hipstera, asi nebudeš až tak vedľa. Odsleduj, čo nosí a rozhodni sa, či je pre neho lepšou voľbou originálny motýlik od BeWooden, farebné traky, vtipný vianočný sveter, naozaj funny tričko od GeekShirts alebo kvalitná kožená peňaženka.

collage

Foto: geekshirts.cz

Pre kávopičov

Dnes je kávová kultúra na vzostupe a najviac fičí kvalitná výberová káva a jej alternatívne prípravy. Kreatívci sú známi naozaj veľkou spotrebou tohto tekutého nakopávača, no potrpia si na skutočnú kvalitu, preto nie je náhoda, že je medzi nimi množstvo „coffee geekov“. A čím by si ich potešil viac, než zrnkovou kávou od top slovenských pražiarov ako Concept Coffee Roasters, Green Plantation či 9 grams coffee. Aby si mal obdarovaný kávu v čom pripraviť, pokojne pridaj do vianočného balíčka aj Aeropress či Chemex a štýlový hrnček KeepCup.

collagec

Foto: chemexcoffeemaker.com/samplecoffee.com

Handmade

To, čo vie milovník kvality skutočne oceniť, je poctivá a ručná výroba. Neváhaj preto a pokojne mu daruj kvalitný syr, ručne robenú čokoládu, koláčiky alebo paštétu. Alternatívou je ekologická handmade kozmetika napríklad od značky Ponio, mydlové vychytávky pre mužov od Mylo alebo slovenskej značky Manna.

img_1662

Foto: mylo.sk

Zdroj titulnej fotografie: 25.media.tumblr.com/charliedumpling.com.au

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech