8 vecí, ktoré zatiaľ vieme o Samsungu Galaxy S8

  • Samsung Galaxy S8 je od predstavenia ešte naozaj veľmi ďaleko, no špekulácie začali v plnom prúde už teraz. Dokonca ich už je dostatočne veľa na to, aby sme si ich všetky zhrnuli v nasledovnom článku.
samsung-galaxy-s8-concept-3
  • Samsung Galaxy S8 je od predstavenia ešte naozaj veľmi ďaleko, no špekulácie začali v plnom prúde už teraz. Dokonca ich už je dostatočne veľa na to, aby sme si ich všetky zhrnuli v nasledovnom článku.

Dva modely s rozličnými veľkosťami displejov

samsung-galaxy-note-7-vs-galaxy-s7-edge-quick-look-aa-3-1000x563

Samsung Galaxy S8 bude podľa zdrojov vyrábaný v dvoch verziách a na svoju veľkosť displeja si prídu fanúšikovia väčších aj kompaktnejších displejov. K dispozícii má byť teda verzia s uhlopriečkou 5.5 palcov a 5.1 palcov. Je tiež možné, že niektorý z modelov ponúkne aj extrémne vysoké 4K rozlíšenie pre čo najlepší zážitok z virtuálnej reality.

Zahnutý displej samozrejmosťou

Samsung-Galaxy-S7-Edge-photos-20-840x560

Takéto rozhodnutie padlo aj pri „výbušnom“ Galaxy Note 7, ktorý tiež disponoval len zahnutým displejom. Je dosť možné, že aj Galaxy S8 príde už len vo verzii so zahnutým displejom a verziu s klasickým displejom možno už neuvidíme.

Duálny fotoaparát

iphone-7-oficialne-1

Hovorí sa aj o tom, že Samsung podľahne trendu duálnych fotoaparátov a vybaví ním aj Galaxy S8. To, akú funkcionalitu bude v tomto prípade spĺňať, zatiaľ nevieme. To však neplatí o rozlíšení, pričom jeden z nich má mať 16 MPx a druhý 8 MPx. Očakávať môžeme podobnú funkcionalitu ako napríklad na iPhone 7 Plus, teda lepší „bokeh“ efekt a optický zoom, ktorý je mnohokrát lepší ako digitálny.

Bezrámikový displej

Koncept bezrámikového displeja Galaxy S8

Kompletne bezrámikový displej (aj na hornej a dolnej časti) sa zatiaľ zdá byť nereálny, no Samsung Galaxy S8 je adeptom na jeho prínos. Displej sa môže rozprestierať po celej prednej ploche a domovské tlačidlo, respektíve snímač odtlačkov prstov by v tomto prípade mal byť integrovaný v displeji.

Mierne odlišné domovské tlačidlo alebo žiadne

xiaomi-mi5s-a-mi5s-plus-unboxing-36

V prípade, že by displej nakoniec nebol úplne bezrámikový ako sme spomínali vyššie, zmeny by sa mohlo dočkať aspoň domovské tlačidlo. Narážame najmä na riešenie použité v Xiaomi Mi5S.

Najnovšie a najvýkonnejšie procesory

snapdragon-828-830

Smartfóny vlajkovej rady „S“ výkonovo nikdy nezaostávajú a výnimkou nebude ani S8. Už teraz je viacmenej isté, že americkú verziu smartfónu bude poháňať Snapdragon 830 a o nekompromisný výkon medzinárodnej verzie sa postará Exynos 8895.

Všetkými vlastnosťami, vďaka ktorým sa stal S7 najlepším smartfónom roka, by mal disponovať aj S8

samsung-galaxy-s7-vodeodolnost

Ak o tom neviete, Samsung Galaxy S7 bol vyhlásený za najlepší smartfón roku 2016. Môže za to viacero skvelých vlastností, ktoré by pochopiteľne mali ostať zachované aj pri S8. Ide teda hlavne o vode odolnosť, perfektný fotoaparát, nádherný dizajn a podporu pamäťových kariet.

Predstavenie vo februári, spustenie predaja v marci

samsung-galaxy-s8-teaser-mwc-2017

Podľa nedávno uniknutého teaseru bude Galaxy S8 predstavený na MWC 2017 v Barcelone. Konkrétne to bude 26. februára. Spustenie predaja by teda mohlo byť zahájené už v marci.

fony-z-ciny3-1024x1821-1024x182

zdroj: fonyzciny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech