9 vychytávok na Facebooku, o ktorých si (ne)vedel

  • Z Facebooku sa stáva mekka internetu. Čo všetko už o ňom vieš a čo nového sa teraz dozvieš?
titulna
  • Z Facebooku sa stáva mekka internetu. Čo všetko už o ňom vieš a čo nového sa teraz dozvieš?

#1 Facebook Inbox

Skús kliknúť na „Žiadosti o kontakt“ (predtým „Iné“) v priečinku správy. Tu Facebook umiestňuje všetky správy od ľudí, ktorí nie sú tvoji priatelia. Od diskotékových kamarátok, ktoré si spoznal na párty, no po zhliadnutí profilu si si rozmyslel poslať žiadosť o priateľstvo, po spammerov, ktorí ti ponúkajú svoje pyramídové hry. Kto vie :) V roku 2012 Facebook experimentoval s možnosťou kontaktovať cudzích ľudí, a sumy sa pohybovali od $1 dolára od bežných používateľov, po $100 dolárov za správu pre samotného Marka.

1

 

#2 Kto sa prihlasoval na tvoj účet

Chceš vedieť, či náhodou niekto cudzí nestojí za tými podivnými statusmi vo večerných hodinách cez víkend? Pozri si „Nastavenia“ => „Bezpečnosť“ => „Kde ste sa prihlásili/-á“.

2

 

#3 Buď si istý tým, že ťa nikto nehackne

Pokiaľ máš pochybnosti o bezpečnosti na Facebooku, môžeš použiť „Schvaľovanie prihlásenia“, v záložke „Bezpečnosť“. Bezpečnostný systém bude vyžadovať heslo vždy, ak prebehne prihlásenie na účet z neznámeho zariadenia. V prípade, že sa prihlásiš zo zariadenia, ktoré si predtým nepoužil, použiješ heslo, ktoré dostaneš na mobil.

3

 

#4 Prenes zodpovednosť za svoj účet

Priateľ, ktorého si zvolíš, nebude môcť publikovať alebo chatovať v tvojom mene, ale v jeho kompetencii bude meniť obrázky a odpovedať na žiadosti o priateľstvo. Zvoliť si ho môžeš v „Dôveryhodné kontakty“, v záložke „Bezpečnosť“.

4

 

#5 Trochu nostalgie

Ak si chceš zaspomínať na staršie fotky a konverzácie so svojim kamarátom, stačí ti ísť na profil dotyčného, kliknúť na tri bodky vedľa správy a zvoliť si „Zobraziť Priateľstvo“.

5

 

#6 Vlastná aktivita

Chceš vedieť čo všetko si like-ol, komentoval, alebo zdieľal? Klikni na „Zobraziť záznam o činnosti“ na svojom profile.

6

 

#7 Pohľad na profil z iného uhľa pohľadu

Ako vlastne vidia tvoj profil ostatní? Klikni na tri bodky na svojom profile, a ďalej na „Zobraziť ako…“.

7

 

#8 Nič ti nemusí uniknúť

News feed je komplikovaná vec. Facebook ti zobrazuje absolútne minimum obsahu od stránok, na ktorých máš svoj like. Preto, ak nechceš o nič prísť, choď na danú stránku, prejdi myšou na „Páčilo sa mi to“ a zaškrtni „Zobraziť ako prvé“, poprípade zapni všetky upozornenia.

8

 

#9 Uložiť na neskôr

Skvelý post, no ty naňho teraz nemáš vôbec čas? Ulož si ho kľudne na neskôr. Klikni na šípku smerujúcu dolu pri príspevku a „Uložiť odkaz“. Neskôr si ho pozri v časti „Uložené“, na ľavej strane.

10

Zdroj: brightinside.me, zdroj titulnej fotografie: peoplescapehr.com, zdroj ostatných fotiek: autor

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech