16-ročnému Britovi ponúkol investor 5 miliónov dolárov za jeho projekt. On odmietol

  • V tomto veku väčšina ľudí rozmýšľa prevažne nad zábavou. Tento chlapec však nie.
3c6adccd00000578-4147428-image-a-23_1485171341659
dailymail.co.uk
  • V tomto veku väčšina ľudí rozmýšľa prevažne nad zábavou. Tento chlapec však nie.

Britský školák si to predstavovať nemusí, on to totiž urobil. Investor mu ponúkol 5 miliónov dolárov za stránku zameranú na šetrenie financií. Mohammed Ali má len 16 rokov, no zjavne veľmi sľubnú budúcnosť. Svoju prvú veľkú výplatu dostal už v dvanástich, keď vytvoril videohru a appku pre finančný trh. Vtedy si zarobil 40 000 dolárov.

dailymail.co.uk

„Hlavným dôvodom, prečo som odmietol ponuku bolo to, že už len koncepcie technológií stoja milióny, premýšľajte, koľko môžu stáť, keď sa naozaj začnú používať,“ povedal Mohammed.

Tento študent, ktorý žije so svojimi rodičmi povedal, že sa začal zaujímať o počítače už veľmi dávno. Všetko, čo vie sa vraj sa naučil vďaka videám na YouTube: „Moja matka neznášala, že som bol stále za počítačom, no myslím si, že teraz je už a mňa hrdá. Naučil som sa všetko sám,“ povedal Mohammed, ktorý si myslí, že vzdelávací systém v tomto ohľade nepripravuje ľudí do reálneho sveta.

dailymail.co.uk

Takto vyzerá stránka zameraná na úsporu peňazí.

dailymail.co.uk

„Chcem ostatných ľudí inšpirovať, a to najmä mladých ľudí, aby si vytvorili pracovnú etiku. Znechucuje ma, keď ich vidím v piatok večer, ako sa opíjajú.“ Ďalej múdro dodal, „keď vidím nejaké oblečenie rád by som si ho kúpil, ale väčšinu mojich peňazí si odkladám. Pozerám sa na veci, ktoré som dosiahol ako na investície a chcem ich stále zlepšovať. Ľudia si myslia, že musíte robiť masívne investície, no to nie je pravda. Môžete začať v malom a stavať na tom.“

Zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech