32 užitočných nástrojov, ktoré nakopnú tvoju produktivitu

  • Produktivita je alfou a omegou úspechu. Ak nechceš čas trávený pri práci len premárniť alebo naopak s prácou ani nezačať a len prokrastinovať, mal by si začať merať svoju produktivitu a využívať rôzne nástroje, ktoré ti môžu pomôcť rozhýbať sa. Existuje nespočetné množstvo nástrojov, ktoré boli vymyslené, aby ľuďom pomáhali. Tu je výber 32 rozdelených do skupín: nástroje pre časový manažment, kalendár, zmeny návykov a appky na sledovanie plnenia cieľov.
hipster-large_trans++pJliwavx4coWFCaEkEsb3kvxIt-lGGWCWqwLa_RXJU8
  • Produktivita je alfou a omegou úspechu. Ak nechceš čas trávený pri práci len premárniť alebo naopak s prácou ani nezačať a len prokrastinovať, mal by si začať merať svoju produktivitu a využívať rôzne nástroje, ktoré ti môžu pomôcť rozhýbať sa. Existuje nespočetné množstvo nástrojov, ktoré boli vymyslené, aby ľuďom pomáhali. Tu je výber 32 rozdelených do skupín: nástroje pre časový manažment, kalendár, zmeny návykov a appky na sledovanie plnenia cieľov.

Pracovné návyky a sledovanie plnenia cieľov

Daydeed: Ti pomôže vybudovať pracovné návyky, ktoré ti ostanú. Na základe UX dizajnu ťa Daydeed odmeňuje alebo trestá za tvoju dennú výkonnosť.

1

Foto: Daydeed

MomentumMomentum pracuje s jednoduchým vzorcom, snaží sa ti dopomôcť k tomu, aby si si zvykol robiť niektoré úkony pravidelne a neprerušoval svoje každodenné pracovné návyky.

2

Foto: Momentum

Productivity: Hromadne sleduje tvoje ciele a návyky. Funguje na meraní dosiahnutých cieľov, čiže koľko naozaj splníš z toho, čo si povedal, že urobíš.

3

Foto: Productivity

Proud:  Aplikácia, ktorá ti pomáha plniť svoje ciele pomocou rozkúskovania na menšie úlohy a kroky. Využíva populárnu Pomodoro techniku. Pomodoro spočíva v tom, že pracuješ 25 minút bez prestávky (bez kontrolovania mailov, Facebooku, telefonovania) a potom máš 5 minút pauzu. Po každej štvrtej 25 minútovke si môžeš dopriať 15 minút pauzy.
Pomodoro odporúčam z vlastných skúseností, vďaka tejto technike sa mi podarilo napísať bakalárku aj diplomovku bez vážnejších časových stresov.

4

Foto: Proud

MoodnotesZachytáva súvislosti medzi tvojou náladou a produktivitou, čiže pokiaľ máš pocit, že tvoje výkyvy nálad obmedzujú tvoj progres, skús chvíľu pracovať s touto aplikáciou.

5

Foto: Moodnotes

Habit ListSleduje viacero spúšťačov zmeny tvojich návykov a vyhodnocuje, čo najviac ovplyvňuje tvoju produktivitu.

6

Foto: HabitList

Productive: Je určený len pre iOS. Pomáha ti s organizáciou každodenných vecí a buduje tvoje pracovné návyky, to všetko pomocou UX dizajnu.

7

Foto: Productive

To-do zoznamy a nástroje pre projektový manažment

TodoistAk hľadáš klasický nástroj na vytváranie to-do listov s jednoduchým pekným dizajnom a s možnosťou zdieľania, Todoist bude aplikácia pre teba.

8

Foto: Todoist

Asana: Dá sa využiť na viacero účelov: sledovanie konverzácií, úloh, termínov, produktivity. Sleduje všetko od zlepšovania predaja až po chyby na stránke. Asana tak zjednodušuje kolaboratívnu prácu.

9

Foto: Asana

Pomotodo: Šikovná prešmyčka názvu, ktorá tiež využíva pomodoro techniku. Tento nástroj ti pomôže zbierať nápady, rozdeľovať prácu, dokončovať úlohy a prezerať si históriu jednotlivých taskov.

10

Foto: Pomotodo

FocusListNástroj na naplánovanie dňa, ktorý ti pomôže ostať sústredený a meria tvoju produktivitu.

11

Foto: FocusList

TrelloFunguje na princípe to-do listov, ktoré môžeš zdieľať a rozdeľovať do rôznych kariet, pridávať k nim podkategórie a označovať hotové úlohy.

12

Foto: Trello

Whiteboard: Stará sa o tvoje denné úlohy, či už pri spolupráci s kolegami alebo klientmi a taktiež manažuje tvoje osobné to-do listy.

13

Foto: Whiteboard

TacoZobrazí všetky tvoje úlohy na jednej obrazovke a umožňuej ti vložiť tvoje to-do zoznamy z iných aplikácií ako je napríklad Evernote, Asana, Todoist, Trello a iné.

14

Foto: Taco

Nástroje na zber informácií

Paper 3.0: Ak si stará škola a rád si robíš zoznamy na papier, post it papieriky, chceš do nich dopisovať ďalšie informácie, škrtať, zvýrazňovať, tak Paper 3.0 je aplikácia pre teba. Všetky vymenované veci a omnoho viac zvládneš aj v tejto aplikácii.

15

Foto: Paper3.0

Plan: Zosynchronizuje tvoje úlohy, poznámky a stretnutia. Vďaka tomu máš presnú analýzu toho, ako tráviš svoj čas a môžeš neustále zlepšovať svoj časový manažment a produktivitu.

16

Foto: Plan

EvernotePoskytne ti priestor, kam si môžeš uložiť všetky svoje poznámky, prezentácie a obľúbené články.

17

Foto: Evernote

Nástroje na sledovanie času

RescueTime: Analyzuje tvoje denné návyky a produktivitu.

18

Foto: RescueTime

Timely: V Timely môžeš plánovať svoje úlohy a sledovať denný rozvrh tak jednoducho, ako to len ide. Je užitočný pre freelancerov a pri dizajne platí, že v jednoduchosti je krása.

19

Foto: Timely

Instant 3.0: Ak hľadáš niečo, čo môžeš použiť ako Google Analytics v aplikácii na svoj život, tak nemusíš hľadať ďalej. Tento nástroj sleduje koľko času stráviš cestovaním, spaním, cvičením a pri iných aktivitách.

20

Foto: Instant3.0

FocusterPomôže ti vymedziť si čas na úlohy tým, že ich zosynchronizuje s údajmi o tom, koľko voľného času máš.

21

Foto: Focuster

Trackr: Veľká pomôcka pre tých, ktorí nevedia prestať scrollovať. Trackr sleduje, koľko presne času tráviš na rôznych webových stránkach.

23

Foto: Trackr

Nástroje na šetrenie času

Sunrise MeetNajrýchlejší spôsob na plánovanie stretnutí.

24

Foto: SunriseMeet

ZapierZapier je pomôckou pre tých, ktorí svoj život aktuálne plánujú cez iné nástroje. Spája až 500 rôznych iných aplikácií tak, aby ti šetril čas. Napríklad berie údaje z  Google dokumentov a vytvára z nich Trello karty, z Google kalendára posiela eventy automaticky do Slacku alebo zdieľa tvoje MailChimp kampane na Linkedin profile.

25

Foto: Zapier

WorkflowAutomatizuje tvoje každodenné činnosti na iPade a iPhone.

26

Foto: WorkFlow

CheatSheetĎalší nástroj pre iOS, ktorý ti umožní zobraziť klávesové skratky pre Mac v akejkoľvek aplikácií, akú máš práve otvorenú.

27

Foto: CheatSheet

Papierové nástroje

Self Journal: Zápisník na 13 týždňov, ktorý ti dá priestor na plánovanie každej hodiny. Do plánov si môžeš zapísať aj veci, za ktoré si vďačný a čo si sa naučil. Funguje teda nie len ako plánovač ale aj ako zápisník.

Na Slovensku som niečo podobné zohnala zo Sashe.sk.

WP_20160310_001

Productivity PlannerNa každý deň máš určené miesto na 3 až 5 najdôležitejších úloh v poradí podľa ich dôležitosti. Po každom týždni je jedna strana určená na týždenný report, kde si môžeš spísať úspešnosť predchádzajúceho týždňa a zhodnotiť ho.

29

Foto: ProductivityPlanner

PowerSheetsZápisník, ktorý ti pomôže spísať si a splniť ciele v priebehu roka.

30

Foto: PowerSheets

Inšpirácia na produktivitu

My Morning RoutineOdhalí ti, ako trávia rána úspešní ľudia ako spisovatelia, biznismeni, cestovatelia a iní.

31

Foto: MyMorningRoutine

BlinkistAk nemáš čas na čítanie kníh, ale zaujímajú ťa najdôležitejšie idey z nich, Blinkist obsahuje viac ako 1000 kníh skrátených do verzií na 15 minútové čítanie.

32

Foto: Blinkist

Momentum: Rozšírenie do Chromu, ktoré ti zobrazí tvoj to-do list za každým, keď otvoríš novú kartu. Takto vyzerá dnes moje:

 momentum

 foto: redakcia

Zdroj: medium.com, titulná foto: telegraph.co.uk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie