Adblock prichádza s novou funkciou, ktorá zvyšuje úroveň zabezpečenia tvojho súkromia

  • Adblock predstavil novú funkciu
  • Prináša opäť väčšie súkromie počas prehliadania netu
adblock
Pagefair
  • Adblock predstavil novú funkciu
  • Prináša opäť väčšie súkromie počas prehliadania netu

Väčšina z nás Adblock zbožňuje, keďže nám zjednodušuje život tým, že blokuje reklamy, ktoré otravujú pri surfovaní po internete. Niektorí si dokonca už ani nevedia spomenúť na to, kedy im reklamy naposledy strpčovali život. Avšak sú aj takí, ktorí Adblock z duše nenávidia, v tomto prípade sú to firmy, pre ktoré sú reklamy živobytím. Takže nie je nič nezvyčajné na tom, že stále vymýšľajú nové spôsoby ako Adblocku prejsť cez rozum.

Táto úloha bude od teraz ešte zložitejšia, keďže Adblock ohlásil novú funkciu, ktorá blokuje zber dát tretích strán na webových stránkach obsahujúce tlačidlo zdieľania alebo funkciu komentovania cez sociálne siete. Vďaka takýmto prvkom dokážu sociálne siete získavať dáta o používateľoch, aj keď tieto prvky nevyužívajú alebo dokonca nie sú ani priamo prihlásení.

Toto umožňuje sociálnym sieťam sledovať návyky svojich používateľov. Tu vstupuje do rovnice Adblock, ktorý dokáže vďaka svojej novej funkcii takéto sledovanie efektívne zablokovať. Na to, aby ste mohli novinku využívať, stačí mať Adblock nainštalovaný na príslušnom prehliadači, ktorý ho podporuje, v tomto prípade sú to Chrome a Firefox. V praxi, ak stránka, ktorú navštevujete, takúto aktivitu vykonáva, Adblock zobrazí varovanie o zbere dát a v tom prípade umožní blokovanie.

V nadchádzajúcich mesiacoch by mal Adblock taktiež sprístupniť ďalšiu funkciu – whitelist. Tá umožní filtrovať weby, na ktorých blokovanie sledovania prebiehať nebude. Najnovšie operačné systémy od Apple, iOS 12 a macOS Mojave, by mali mať podporu tejto funkcie integrovanú.

Zdroj: czechcrunch.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech