Airbnb rozdá ľuďom 10 miliónov dolárov. Stačí, keď im vyrazíš dych svojím OMG! nápadom

  • Airbnb chce nadpozemské nápady na najbláznivejšie priestory sveta
  • Ak im vyrazíš dych, získaš od nich 100-tisíc dolárov
dom v tvare ufa a topánky z ponuky airbnb
Airbnb
  • Airbnb chce nadpozemské nápady na najbláznivejšie priestory sveta
  • Ak im vyrazíš dych, získaš od nich 100-tisíc dolárov

Airbnb má v pláne rozdať 10 miliónov dolárov. Peniazmi chcú pomôcť 100 ľuďom a dať im tak priestor, aby zrealizovali svoje „najbláznivejšie nápady“.

Kreativita má rôzne podoby aj veľkosti, uvádza Airbnb na svojom webe. Zvláštnym ubytovaniam spoločnosť vyhradila v máji tohto roka aj samostatnú kategóriu, ktorá nesie názov OMG!.

Ak máte vlastný nápad, ktorý nám vyrazí dych, pošlite nám ho. Možno práve vy získate 100-tisíc dolárov z OMG! fondu, ktoré môžete na svoju netradičnú stavbu použiť.“

Nadpozemské nápady

Platforma na prenájom domov žiada ľudí, aby predložili svoje „nadpozemské nápady na najbláznivejšie priestory na svete“. Ak im svoj nápad pošleš, zhodnotí ho porota. Sto najlepším žiadateľom dajú po 100-tisíc dolárov.

Airbnb upozorňuje na rôzne nehnuteľnosti, ktoré dnes už v ich ponuke sú. Ide napríklad o ubytovanie v tvare topánky, UFO či obrovského zemiaku. Spoločnosť netají, že sa im netypické domy páčia, a preto chcú uľahčiť vytváranie ďalších, uviedol na Twitteri generálny riaditeľ Airbnb Brian Chesky.

ab28c7a8-7f49-44f8-9694-f3e0556311f1
zdroj: Airbnb

Ak sa sám chceš zapojiť, na začiatok ti stačí dobrý nápad. Neskôr, keď ťa odborná porota vyberie, budeš mať možnosť svoju víziu popísať podrobnejšie, s nákresmi, plánmi aj videom.

Štyri hodnotené aspekty

Od ľudí, ktorí s nápadmi prídu, žiadajú štyri veci, a to originalitu, uskutočniteľnosť, zážitok a udržateľnosť.

Tvoj dizajn by mal byť podľa ich slov prekvapivý a jedinečný. Mal by inšpirovať ľudí k tomu, aby sa v ich hlavách zmenila predstava o tom, čo môže byť domovom.

Návrh by mal byť tiež realizovateľný, schopný prejsť stavebnou inšpekciou a podobne. Stavba musí byť tiež hotová do augusta 2023. Pod slovom zážitok si Airbnb predstavuje nezabudnuteľný exteriér aj interiér. Malo by ísť o „dokonalú rovnováhu medzi čudesným konceptom a pohodlným domovom“.

Pri tvorbe svojho nápadu musíš tiež myslieť ekologicky: „Zvážte použitie čistej energie a recyklovaných materiálov. Váš domov by mal mať veľký vplyv na hostí, no malý na planétu.“

dsa
zdroj: Airbnb

Na nápad máš mesiac

Airbnb prijíma návrhy odteraz do 22. júla. Odbornú porotu tvorí Iris Apfel, žena, ktorá je poprednou osobnosťou v oblasti módy aj interiérového dizajnu. Airbnb uvádza, že jej myslenie inšpiruje dizajnérov už desaťročia.

Nápady bude hodnotiť aj oceňovaný architekt Koichi Takada zo Sydney, ktorý sa pri práci inšpiruje najmä prírodou.

V porote sedí aj superhostiteľka Airbnb Kristie Wolfeová, ktorá je v bláznivých ubytovaniach ako doma. V jej ponuke nájdeš dva domy na strome, domček v rozprávkovom štýle aj zemiakový hotel.

Do zemiakového hotela vrazila v roku 2019 32-tisíc dolárov, odvtedy na ňom zarobila 208-tisíc. Štvorčlennú porotu uzatvára viceprezident Airbnb pre kreatívny zážitkový produkt Bruce Vaughn.

e0585338-b49d-432a-8d69-8790858d9a15
zdroj: Airbnb

Víťazi budú mať dve podmienky, píše Forbes. Po dokončení svojich projektov musia nové priestory prenajímať na Airbnb a počas jedného roka nesmú nehnuteľnosť uviesť na konkurenčných platformách na krátkodobý prenájom.

Zdroje: Airbnb, Forbes

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá