Aj v Instagrame robia blbosti! Zhabali účet používateľovi a dali ho kapitánovi FC Barcelony

  • "Volám sa Andrés Iniesta a mojím jediným problémom je, že mám rovnaké meno a priezvisko ako svetoznámi futbalista...", píše Andrés v blogovom príspevku. Jeho instagramový účet mu bol odopretý samotným Instagramom s odôvodnením, že sa vydával za inú osobu.
image_1437596839.jpeg
  • "Volám sa Andrés Iniesta a mojím jediným problémom je, že mám rovnaké meno a priezvisko ako svetoznámi futbalista...", píše Andrés v blogovom príspevku. Jeho instagramový účet mu bol odopretý samotným Instagramom s odôvodnením, že sa vydával za inú osobu.

 

Čo sa stalo? Andrés Iniesta, otec žijúci v Madride využíval Instagram docela typicky. Nemyslím tým, že sa fotil polonahý pred zrkadlom, ale fotil svoje deti, dobré jedlá a nádherné stavby vo svojom meste. Fotky zdieľal so svojimi známymi a rodinou, ktorí ho na instagrame sledovali. Potom sa však stalo nečakané. Andrésov účet bol jednoducho zablokovaný. Instagram mu odobral prístup s odôvodnením, že porušil podmienky používania.

 

Nie celkom chápal, čo sa deje, pozorne si preto preštudoval celé podmienky používania a snažil sa zistiť, kde spravil chybu. Čítal, ako čítal, ale chybu nespravil. Keďže netušil ako inak pokračovať, napísal na twitterovský účet @instagram a snažil sa zistiť, čo sa deje.

 

 

…Žiadna odpoveď. Kontaktoval ich teda na inom účte @instagramhelp a… Žiadna odpoveď. Príliš mu to však nevadilo, bol na dovolenke, oddychoval a užíval si pokoja. Dni však utekali a odpoveď stále nedostal. Prebral problém s kamarátom, ktorý si myslel, že mu účet niekto hackol, aby získal užívateľské meno @ainiesta. „Kto by to však robil?“

 

Po pár dňoch kontaktovali Andrésa jeho známi s informáciou, že bez toh,o aby si ho pridali, sledujú na instagrame futbalistu Andrésa Iniestu. Dokonca ani futbal nesledovali. Začínalo to byť ozaj čudné, Andrés preto kontaktoval Instagram cez Facebook. Na správu však, ako inak, nedostal žiadnu odpoveď. V deň, keď sa vracal z dovolenky mu už vyvolávali všetci známi, že namiesto jeho príspevkov vidia príspevky futbalistu.

 

 

Ostal úplne bez rady. Bolo mu jasné, že jeho účet bol „ukradnutý“ a instagram na jeho správy nereagoval, netušil však, čo v tejto situácii robiť. Navyše nechcel veriť, že za ukradnutím stál samotný Andrés Iniesta… Možno to bola jeho firma zodpovedná za PR alebo manažér, kto vie… Bol si však istý, že v tom mal Instagram prsty. Navyše, ak mu bol účet naozaj odcudzený bez predošlého oznámenia, nie je to porušenie jeho práv? Snáď ešte na tom internete nejaké máme?! Nič zlé predsa nespravil a stratil svoje fotky a spomienky, ktoré už nevedel zdielať so známymi. Andrés preto oslovil cez blogový príspevok internet o zdieľanie jeho problému. Možno takto si to Instagram všimne.

 

„Nie som celebrita, ani ňou nechcem byť. Jednoducho neznesiem, keď mi niekto niečo odcudzí.“

 

A hľa, sila internetu! Iba 5 hodín po uverejnení blogu mu účet znovu fungoval. Bez jedinej správy o chybe, ale fungoval. Po čase ho kontaktovala spoločnosť zodpovedná za účty futbalistu s uistením, že v tom prsty nemali. Až tri dni na to, ako sa mu navrátil účet dostal oficiálnu odpoveď od Instagramu. „Lepšie neskoro , ako nikdy…“ Manažér v Instagrame Gabe Madway sa v nej vyjadril nasledovne: „Úprimne sa ospravedlňujem za nepríjemnosti, ktoré sme Vám spôsobili deaktiváciou Vášho účtu. Chyba bola na našej strane. Nesprávne sme usúdili, že sa vydávate za inú osobu. Pracujeme na zmenách, aby sa podobné sitácie neopakovali. Taktiež sa ospravedlňujem za chýbajúce odpovede z našej strany. Na to niet ospravedlnenia.“ Andrés je však dobrý človek, vypichol im, že tri dni bez komunikácie sú naozaj dlhá doba a je nemožné, že si za tú dobu správy nevšimnú, celkovo si však zo situácie problém nerobil. Mám pocit, že blogový príspevok a jeho dosah bol dostatočnou kompenzáciou a Instagram si z tejto trápnej situácie tiež zobral príklad.

 

 

Zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech