Ako byť produktívny: 10 tipov od úspešných mladých podnikateľov

  • Aby si v niečom uspel, budeš musieť vedieť veci dokončiť. Každý sme sa už dostali do situácie, keď sedíme za stolom a jednoducho nie a nie spraviť niečo. Odpisujeme na správy, surfujeme na internete, ale nedokážeme sa sústrediť na povinnosti. Aby si tento problém prekonal, pozri sa na 10 overených trikov vedúcich k produktivite.
image_1448785769.jpeg
  • Aby si v niečom uspel, budeš musieť vedieť veci dokončiť. Každý sme sa už dostali do situácie, keď sedíme za stolom a jednoducho nie a nie spraviť niečo. Odpisujeme na správy, surfujeme na internete, ale nedokážeme sa sústrediť na povinnosti. Aby si tento problém prekonal, pozri sa na 10 overených trikov vedúcich k produktivite.

 

Píš denne čo máš na mysli

Písaním veci ľahšie spracuješ, vyčistíš si hlavu a dáš priestor novým nápadom. Ak pracuješ sám, je dôležité pravidelne sa zbavovať zbytočných myšlienok. Písaním si navyše vytvoríš body, kam sa je v zlej chvíli ľahšie vrátiť a začať tak odtiaľ odznova. Ak píšeš každý deň, vyústi to do zvýšenia tvojej produktivity. Píš aj keď si myslíš, že nemáš čas a zmena sa prejaví.

 

 

Okrem práce si plánuj aj zábavné aktivity

Takto naplánované aktivity ťa budú motivovať, aby si s povinnosťami skončil načas. Vytváraš si tak v podstate deadliny a nútiš sa ich dodržať. Je až neuveriteľné, čo všetko človek dokáže, keď má obmedzený čas.

 

Sprav veci, ktoré jednoducho musia byť spravené

Počas podnikania sa jednu vec určite naučíš. Niektoré veci proste musia byť spravené, aj keď sa na ne človek necíti a nechce sa mu. Nikto nad tebou stáť nebude, aby si si tieto povinnosti splnil. Musíš si uvedomiť, že už nie si v škole a nemáš profesora, ktorý ti zadáva úlohu. Správny čas na splnenie týchto povinností neexistuje.

 

Každé ráno si vyčisti hlavu

Počas prvej hodiny po zobudení pravdepodobne ešte nedokážeš fungovať naplno a pustiť sa do práce. Venuj sa teda iným veciam. Jedna z najlepších ranných aktivít je cvičenie. Počas cvičenia si usporiadaš myšlienky, prebudíš telo a zbavíš sa potreby ponáhľať sa po práci do posilky.

 

Vypni si notifikácie

Nepotrebuješ byť rušený a každý nový mail, či oznámenie ťa rozptýli. Vypni si všetky oznámenia na telefóne aj počítači a pusť sa do práce. Venuj sa tomu čo je najdôležitejšie. Odpísať na maily môžeš aj neskôr.

 

 

Eliminuj rušiace faktory

Navštevovať svoje obľúbené stránky počas práce je lákavé. Otvoríš Facebook a 10 minútová prestávka sa zrazu stala hodinovou. Použi rozšírenia, ktoré ti zabránia tieto stránky navštíviť.

 

Buduj pravidelnosť

Denná rutina, ktorej sa môžeš držať je veľmi nápomocná. Pri budovaní spoločnosti je veľmi ľahké stratiť sa v nočnej práci, nekonečných hodinách podporovaných energy drinkmi a fast foodom. Nie je to však dlho udržateľný stav. Takýmto postupom po čase psychicky či fyzicky skrachuješ. Riešením je vytvorenie dennej rutiny a jej dodržiavanie. Zameraj sa na dlhodobý úspech, nie rýchle riešenia.

 

Všetkému daj deadline

Či sa jedná o rozhodnutie, napísanie blogu, alebo splnenie úlohy, všetko musí mať deadline. Podnikatelia majú na práci milión vecí a keď nemajú jasno v tom, koľko na ne majú času, často nad nimi strávia zbytočne veľa minút až hodín. Rozhodnutia treba robiť promptne a deadliny v tom pomôžu.

 

 

Vyhraď si čas na kontrolu emailov

Aby si predišiel rušeniu prichádzajúcich emailov a pasci priečinku doručenej pošty, stanov si presný čas, kedy budeš v každý deň kontrolovať emaily.

 

Použi techniku Pomodoro

Použi techniku Pomodoro a rozhýb sa aspoň raz za hodinu. Príkladom, ako použiť techniku je: Rozhodni sa čo potrebuješ spraviť, nastav si časovač napríklad na 25 minút, počas ktorých budeš bez rušenia a multitaskingu robiť  len na tejto veci. Po vypršaní času si daj krátku prestávku 3-5 minút, po ktorej sa činnosti znovu venuj 25. Po 4 úsekoch práce si daj dlhšiu prestávku 15-30 minút.

 

Zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech