Ako po koronakríze jednoducho a efektívne načerpať energiu a zvládnuť stres?

  • Stačí k tomu odhodlanie, obetovať pár minút voľného času a správny pitný režim
MAG_fotka_tiskovka2
Magnesia
  • Stačí k tomu odhodlanie, obetovať pár minút voľného času a správny pitný režim

Počas pár mesiacov, čo bola väčšina z nás doma, sme nemali veľa pohybu, von sme sa dostali len občas, naše telo trochu zlenivelo. Obdobie home officov sa pomaly končí a my sa pozvoľna začíname vracať do staro-nového, aj keď upraveného režimu. To v nás môže vyvolať nepríjemné pocity až stres.

Potvrdzuje to aj trénerka a výživová špecialistka Nutriadapt Veronika Hanáková.Prechod z režimu, keď sme boli doma, do toho pôvodného, v ktorom sme fungovali pred vyše troma mesiacmi, môže so sebou prinášať rovnaký stres ako ten, ktorý sme zažívali, keď sa začalo všetko zatvárať. Preto je dobré sa naň pripraviť cvičením a vhodným pitným režimom,“ uviedla.

Preto minerálna voda Magnesia spolu s Veronikou pripravili sériu jednoduchých cvičení, s ktorými naberiete silu a odbúrate stres. Počas série štyroch videí sa Veronika postupne zameriava na každú časť tela a svalovú partiu, aby bol prechod z domáceho do pracovného prostredia a režimu čo najmenej bolestivý.

Každá zo sérií sa začína cvikom na rozohriatie a rozprúdenie kardiovaskulárneho systému. Tento cvik je dôležitý, aby sa vaše telo pripravilo na nasledujúce cvičenie a bezproblémovo ho zvládlo. „Všetky cviky, ktoré som navrhla, sa dajú jednoducho odcvičiť doma alebo na záhrade a nezaberú veľa času,“ uviedla Veronika.

zdroj: Magnesia – Minerálnu vodu Magnesia GO použite aj v rámci zostáv a stále ju majte poruke.

Pri každom cvičení je dôležité nezabúdať na dostatočný pitný režim v podobe stredne mineralizovanej vody. „Pri cvičení svojim klientom vždy odporúčam, aby sa pred začiatkom napili a priebežne pili aj v prestávkach počas cvičenia. Dopĺňanie horčíka v podobe minerálnej vody Magnesia je však ideálne aj počas celého dňa,“ dodala Veronika.

Magnesia GO je neperlivá a má praktické 0,75 l balenie – môžete ju tak využiť aj v rámci cvičebných zostáv. Obsahuje prírodný horčík, ktorý pomáha proti kŕčom, stresu, únave a podporuje sústredenie, a zároveň má nízky obsah sodíka, čo prispieva k normálnemu krvnému tlaku. Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu je tak vhodná na každodenné pitie. 

Ak chcete odbúrať stres, naštartovať telo a načerpať energiu, pozrite si každý týždeň a hlavne si zacvičte novú sériu cvičení na facebookovom profile Magnesia.

zdroj: Magnesia – Veronika Hanáková, trénerka a výživová špecialistka Nutriadapt.

Magnesia GO obsahuje v jednej 0,75 l fľaši 129 mg horčíka.

V rámci zdravého životného štýlu a vyváženého pitného režimu dosiahnete priaznivé účinky horčíka pri vypití aspoň 0,3 l prírodnej minerálnej vody Magnesia.
  • Horčík prispieva k správnemu fungovaniu svalov
  • Horčík prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej funkcii psychiky
  • Horčík prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy

Magnesia je potravina s nízkym obsahom sodíka. Znížená konzumácia sodíka prispieva k udržaniu normálnej hladiny krvného tlaku.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech