Ako sa dostať do Moskvy za 55 eur a spoznať mesto plné kontrastov?

  • Moskva sa pretvára na pulzujúce veľkomesto, ktoré treba zažiť
  • Čaká ťa tu múzeum matrijošiek, vodky a kozmonautiky
  • Ako tu však za jednu dovolenku neminúť tisíce eur?
most
unsplash.com
  • Moskva sa pretvára na pulzujúce veľkomesto, ktoré treba zažiť
  • Čaká ťa tu múzeum matrijošiek, vodky a kozmonautiky
  • Ako tu však za jednu dovolenku neminúť tisíce eur?

Moskva je jedno z najdrahších miest sveta. Hovorí sa, že najťažšie je sa doň dostať. Keď už si ale v centre diania, určite prežiješ. Dnes však môžeš získať letenky do Moskvy len za 55 eur a výrazne tak skresať tvoje náklady na cestu. Odlet je priamo z Bratislavy 2. marca a naspäť sa letí 11. marca z Vnukova. Prinášame ti aj pár praktických tipov, ktoré by tvoj trip do tejto ruskej metropoly mohli výrazne zjednodušiť.

Ubytovanie

Ubytovanie v Moskve sa oplatí hľadať na booking.com. Napríklad 3* hotel Agios Hotel on Kurskaya sa nachádza v centre mesta v blízkosti stanice metra a má veľmi dobú lokalitu. 9 nocí s Wifi pripojením vychádza na 355 eur pre dvoch.

Pekné ubytovanie sme našli aj cez Airbnb. Jedná sa o celý byt blízko centra mesta. Výhodou je stanica metra, ktorá je kúsok od ubytovania. 9 noci v tomto ubytovaní s raňajkami a Wifi pripojením stojí 445 eur pre dvoch. Byt má aj kuchyňu v prípade, že by ste si chceli niečo navariť. A čo je dôležité, má veľmi dobré hodnotenie od hostí.

Ďalší tip je 3* ibis Moscow Centre Bakhrushina hneď vedľa metra so super hodnotením za 596 eur pre dve osoby. Veľkou výhodou je predovšetkým bezplatný pozívací list, ktorý je podmienkou pre získanie víza, ktoré je do Ruska povinné. Vízum však získaš aj z pohodlia domova napríklad cez vzlietni.sk. Viac o tom, aké sú možnosti na získanie víza, sa dozvieš tu.

A čo doprava?

Z letiska Vnukovo sa do centra mesta dostaneš, buď vlakom Aeroexpress (cca 35 minút do centra; zastávka Vnukovo airport underground rail station), autobusom (cca 25-40 minút), minibusom (pre terminálom A), alebo taxíkom (prvé poschodie terminálov A a B). Viac informácií o transfere z/na letisko nájdeš na oficiálne stránke letiska Vnukovo.

Na dopravu po meste určite využi známe moskovské metro, ktoré je nielen rýchle, ale aj krásne a budeš sa cítiť ako v múzeu. Metro má 12 liniek, pričom každá má svoju farbu; premáva 7 dní v týždni od 5:30 do 1:00. Prostredníctvom metra sa dostaneš k všetkým hlavným pamiatkam.

Turisti môžu pri spoznávaní mesta využiť aj tzv. Unified Travelcard s neobmedzenými cestami, a to buď 24-hodinový, 3-dňový alebo týždenný, pričom platí na autobusy, trolejbusy, električky, monorail, metro a MCC. Viac informácii o možnostiach dopravy nájdete na oficiálnej stránke Moskvy.

Gastronomický raj ako nikde inde

Ruská kuchyňa ponúka množstvo špecifických jedál, na ktoré narazíš len tu. Samozrejmosťou je pravý Boršč, rybia polievka Ucha, Bliny (obdoba našich palaciniek plus kaviár) a vodku. Typickú kuchyňu ponúka reštaurácia MUMU, v ktorej si sám naložíš, koľko uznáš za vhodné.

Jolki-palki je zase reštaurácia s typickým vidieckym prostredím a príjemnou atmosférou a skvelými cenami. Ak sa túžite vrátiť do časov komunizmu, navštív Shchit i Metch na ulici Bolshaya. Za zmienku stojí aj kaviareň Cinnabon na ulici Starý Arbat.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech