Ako si IT profík môže nájsť relevantnú prácu aj na Slovensku? Odpoveďou je tento systém

  • IT-čkári to na trhu práce pradoxne nemajú vôbec jednoduché
  • Aj keď je internet zaplavený ponukami pre odborníkom na IT, často ide len o inzeráty plné pozlátka
  • Na scéne sa však objavil systém, ktorý mení spôsob, akým si doteraz profíci v odbore hľadali zamestnanie a naozaj stojí za to
techh
Techloop
  • IT-čkári to na trhu práce pradoxne nemajú vôbec jednoduché
  • Aj keď je internet zaplavený ponukami pre odborníkom na IT, často ide len o inzeráty plné pozlátka
  • Na scéne sa však objavil systém, ktorý mení spôsob, akým si doteraz profíci v odbore hľadali zamestnanie a naozaj stojí za to

Nie je žiadnym tajomstvom, že o IT špecialistov sa dnes firmy doslova bijú. Ak si jedným z nich zrejme si už postrehol, že to akým spôsobom spoločnosti lovia do svojich vôd odborníkov, vie byť veľmi neprofesionálne.

Často sa stáva, že IT špecialisti hľadajúci novú prácu sú bombardovaní od headhunterov novými “fantastickými” ponukami, a to aj v prípade, keď vlastne žiadnu prácu nehľadajú.

Keď si profesionál z praxe a chceš si nájsť prácu, ktorá naozaj stojí za to, môžeš sa obrátiť na pracovné portály či inzeráty. Nestáva sa však, že by tu človek našiel informácie, ktoré by ho dôkladne informovali o pozícii, ktorá je v ponuke. Chýba platové ohodnotenie alebo aj popis dnes už výrazne vnímanej firemnej kultúry.

Aj to je dôvod prečo dáva väčšina IT profíkov prednosť hľadaniu práce prostredníctvom známostí. Tento spôsob však vie byť veľmi limitujúci a môže napáchať viac škody ako úžitku.

Zakladatelia Techloop, Joao Duarte, Paul Cooper a Andrew Elliott, žijúci v Prahe vďaka svojím dlhoročným skúsenostiam v IT recruitingu nemohli tento problém prehliadnuť.

Problém vyriešili elegantným riešením, ktorým je online trh práce, namiesto obyčajného portálu s inzerátmi. Tento systém kompletné mení spôsob, akým si si na našom trhu mohol nájsť prácu. Na Techloop sa totižto samé firmy uchádzajú o profesionálov a nie naopak. Z hry tak vypadávajú headhunteri a ďalší sprostredkovatelia.

Jenou z najmarkantnejších výhod Techloopu je fakt, že ponuky práce sú tu maximálne relevantné. Nestretneš sa tu preto so žiadnymi Java ponukami pre odborníkov na Javascrip.

Navyše IT-čkári, ktorí si hľadajú novú prácu cez Techloop, zostávajú až do prvého pohovoru v anonymite a majú vopred prístup ku všetkým informáciám, ktoré potrebujú pred nástupom do práce vedieť.

Ak sa ti podarí nájsť si prácu práve cez Techloop, hneď po nástupe dostaneš bonus 500 eur. Dôvod? Myšlienkou je dať odmenu, ktorú bežne „zhrabnú“ headhunteri do rúk používateľom platformy.

Techloop momentálne využíva už viac ako 35-tisíc IT profesionálov a viac ako 1000 firiem na Slovensku, v Čechách, Maďarsku, Švédsku a Holandsku. Do konca tohto roku je v pláne aj expanzia do niekoľko ďalších krajín v Európe.

Ak si odborníkom v IT, určite si vyskúšaj vytvoriť anonymný profil na Techloope, aby si mohol už len čakať na tie najlepšie ponuky v tvojom odbore. Techloop nie je však len o dohadzovaní pozícií. Po celej Európe uporiadava aj meetupy zameraná na IT pod názvom TECH Talks. Na Slovensku sa jeden z nich bude konať už 12. apríla. Ak máš záujem sa ho zúčastniť, TU sa naň môžeš zadarmo registrovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech