Ako si zacvičiť počas sedenia za pracovným stolom bez povšimnutia

  • Jedná sa o set malých cvičebných nástrojov, ktoré sa s ľahkosťou zmestia aj pod pracovný stôl a bez problémov nahradia aj bežiaci pás.
hamster-wheel-desk
  • Jedná sa o set malých cvičebných nástrojov, ktoré sa s ľahkosťou zmestia aj pod pracovný stôl a bez problémov nahradia aj bežiaci pás.

Počúvaš to z každej strany: Seď menej, hýb sa viac. No nie stále je to také jednoduché, najmä ak máš sedavé zamestnanie.

Pracovné stoly určené na písanie v stoji a ich potomok – z polovice písací stôl a z polovice bežiaci pás (pričom výsledok je že ani jednu úlohu nespĺňajú dobre) sú nielenže nákladné, ale častokrát si vyžadujú aj súhlas manažéra a kompletné prerobenie kancelárskeho priestoru. Našťastie sa však prišlo na to, ako cvičiť a popritom sedieť za pracovným stolom.

standing-desk-man.jpg.650x0_q70_crop-smart

 

Nástroje sú navrhnuté tak, aby sa zmestili pod pracovný stôl, nezaberali tam veľa miesta a zároveň každému dopriali komfortné cvičenie bez povšimnutia okolia. Cvičí sa pomocou zapojenia nôh, na malých elipsovitých nástrojoch pripomínajúcich stacionárny bicykel.

 

Tu sú tri najznámejšie:

 

Cubii (318 eur)

Tento malý a elegantný prístroj na cvičenie, pripomínajúci svetelný bicykel z filmu Tron, spôsobil na trhu veľký rozruch. Nie len vďaka rafinovanosti zaznámenávania denných výsledkov cvičenia, ale aj kvôli modernému a priestorovo nenáročnému dizajnu. Navyše vraj dokáže spáliť až 120 kalórií za hodinu.

o-CUBII-facebook

 

„Našli sme riešenie, ako môže človek ostať aktívny bez toho, aby potreboval takzvané bežecké pracovné stoly.“

Spoluzakladateľ Shivani Jain hovorí: „Bežecké pracovné stoly neprichádzali do úvahy, nakoľko vyžadovali príliš veľa miesta, boli priveľmi drahé a vyžadovali kompletné preorganizovanie pracovných priestorov. Chceli sme vytvoriť niečo, čo bude prístupné pre každého.“

Montáž je veľmi jednoduchá a rýchla. Ďalším krokom bolo stiahnutie aplikácie, ktorá ukazovuje moje výsledky.

candid_zps1116a132

 

Ak však uvažuješ o kúpe tohto stroja, poriadne si to najprv premysli. Opakované došľapovanie mi skôr pripomínalo stláčanie pedála na šijacom stroji a nie mini posilovňu. A aj keď mi aplikácia umožnila sledovať spaľovanie mojich tukov, prišla mi zložitá na ovládanie a tiež ju nebolo možné spárovať s ostatnými mini fitness strojmi (spoločnosť však tvrdí, že na tomto probléme už pracuje).

 

Deskcycle (145 eur)

Už z názvu ti môže byť jasné, že ide o mini bicykel, ktorý sa hravo zmestí aj pod stôl. S pedálovým rozpätím len 24 centimetrov je považovaný za jeden z najmenších pedálových nástrojov.

Rovnako ako Cubii má Deskcycle malý ciferník, ktorý ti umožní hocikedy zmeniť obtiažnosť bicyklovania. Môžeš si vybrať z ôsmych stupňov obtiažnosti. Deskcycle nemá žiadnu sprievodnú aplikáciu ako Cubii a preto mu na vrchu umiestnili malý displej, na ktorom tvoje spálené kalórie priam svietia. Taktiež je možné tento displej odňať a položiť si ho na stôl, aby si sa vyhol zbytočnému zohýňaniu. Veď načo robiť pohyby naviac..

466092-3d-innovations-deskcycle

 

Stamina Inmotion Compact Strider (183 eur)

Posledný stroj z našej trojice vyzerá, ako keby niekto zmenšil a odtrhol hornú čast od Cubii. Nanešťastie ani na tomto nástroji nikto neodstránil najzávažnejší nedostatok – udieranie kolien o stôl. Najlepšie sa na ňom cvičí mimo pracovného stola. Na rozdiel od predchádzajúcich strojov, na ktorých je možné cvičiť len v sede, tento stroj „ustojí“ aj cvičenie postojačky – podľa mňa je preto vhodný aj do menších bytov a tiež pre ľudí, ktorým cvičenie postojačky v kancelárii nevadí. Tento prístroj však nemá žiadnu rukoväť a preto si miesto precvičovania nôh precvičíš skôr udržiavanie rovnováhy.

staminaunderdesksliderelliptical

Najväčším dizajnovým rozdielom v porovnaní s Cubii je poloha pedála. Kým na Cubii je chodidlo v polohe „špička hore“, na tomto zariadení sú pedále ploché, čo znamená, že najpohodlnejšie cvičenie je paradoxne práve to v stoji.

 

Na záver by som podotkla, že najviac náročné je sústrediť sa na pravidelné pedálovanie popri riešení pracovných problémov. Ak však patríš medzi ľudí, ktorí si občas potrebujú niekde vybiť energiu a stačí ti precvičenie raz za čas, sú tieto nástroje pre teba ako stvorené.

55-1618.3

Zdroj: bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK