Ako som na AirBnb zarobil $42.000

  • Žijem v Bangkoku, druhom najpopulárnejšom mieste pre turistov na svete. Som na AirBnB iba dva roky, ale ubytoval som okolo 700 ľudí z viac ako 70 krajín a zarobil som skoro $42,000.
image_1434236072.jpeg
  • Žijem v Bangkoku, druhom najpopulárnejšom mieste pre turistov na svete. Som na AirBnB iba dva roky, ale ubytoval som okolo 700 ľudí z viac ako 70 krajín a zarobil som skoro $42,000.

 

Mám trojposchodový dom so štyrmi spálňami. Na prízemí sa nachádza obývačka a kuchyňa a na druhom poschodí sú tri spálne s malou a veľkou hosťovskou izbou. Na vrchnom poschodí je veľká izba s balkónom.

V apríli 2013, pár mesiacov po tom, ako som sa presťahoval do väčšieho domu v Bangkoku, mi napísal kamarát, či by u mňa nemohol zostať jeho kamarát zo San Francisca. Často u mňa prespávali ľudia, čo prechádzali cez Bangkok, takže som v tom nevidel problém.

Ten kamarát bol Bowei Gai, počas jeho Worl Startup Report turné. Bol to super zážitok bývať s ním na pár dní. To on ma nahovoril aby som dal svoju izbu na AirBnB.

 

 

 

Začal som ako všetci ostatní, s predsudkami, ale veľmi zvedavý. Kto by si predsa prenajal moju izbu ? Je to vôbec bezpečné ? Sám sa pohybujem v prostredí start-upov a vedel som o AirBNB, len mi nikdy nenapadlo ponúknuť moju izbu. AirBNB ma našťastie veľmi dobrý systém s ratingmi a odporúčaniami. Tak som si nakoniec povedal prečo nie, a skúsil som to.  V polke júna som privítal prvého hosťa v jednej z malých izieb a tak som začal na AirBNB. Od môjho začiatku na stránke AirBNB, som sa toho veľa naučil a preto by som sa rád podelil o pár rád.

 

Základy

 

Fotky

Pôvodne som fotil iba s iPhonom, ale po čase som zistil, že ľudia si najímajú profesionálnych fotografov na fotenie priestorov. Je to naozaj veľký rozdiel ! Okamžite som si našiel fotografa, ktorý mi pofotil celý dom.

 

Čistota a poriadok

Toto sa jednoducho môže odporúčať dokola. Udržovať poriadok a čisto v prenajatých priestoroch je základ všetkého. Vždy som izby prenajímal s tým, že musia spĺňať hotelový štandard. Ak mám hostí, dbám nato, aby boli izby čisté a upratané každý deň, preto som si najal upratovačku, ktorá príde poupratovať každý deň, veľmi odporúčam zaplatiť si upratovaciu službu.

 

Privítanie hostí

Snažím sa osobne privítať každého jedného hosťa, ale nie vždy je to možné, lebo som pracujúci človek. Ak ich nemám šancu privítať hneď ako prídu, dbám nato aby som sa predstavil, keď ich zastihnem doma. Osobné stretnutie s hostiteľom vie urobiť veľa, ako si môžete všimnúť v recenziách na AirBNB. Hostia sa vás môžu opýtať a vy im zas poradiť, čo sa oplatí v okolí vidieť a urobiť na nich dobrý dojem.

 

Cena

AirBNB je super v tom, že vám odporučí cenu, podľa toho, aké sú ceny ostaných apartmánov v okolí. Ak začínate, tak odporúčam ponúknuť iba tretinovú alebo polovičnú cenu pre prvých pár hostí. Prví hostia, nechajú dobré recenzie a ľudia sa nebudú báť prenajať si vašu izbu.

 

 

Zámok a kľúče

Našťastie mam elektronický zámok na predných dverách, ktorý uľahčuje hosťom prichádzať a odchádzať. Ak som mimo domu, nechám hosťom heslo, aby sa dostali dovnútra a nechám im uvítaciu správu s kľúčom v ich izbe.

 

Detaily pre pohodlie

Každá s mojich izieb má malú chladničku, ktorú naplním vodou, sladkosťami a inými dobrotami. Hostia majú k dispozícii kanvicu kde si môžu spraviť kávou a čaj. V kúpeľni mám vždy pripravené náhradné zubné kefky, mydlo, sprchové gély a fén.

 

Tabuľky na dvere

Kúpil som viacero obojstranných tabuliek, ktoré majú napísané “Nevyrušovať” a “Môžete vstúpiť”, aby som vedel, kedy môžem dať izbu upratať.

 

 

Komunikácia

 

Odpovedaj rýchlo

Určite odporúčam stiahnuť si mobilnú aplikáciu AirBNB. AirBNB odmeňuje hostiteľov, ktorí odpovedajú rýchlo vyšším hodnotením. Taktiež je to vo váš tvoj prospech, pretože hostia väčšinou posielajú správy viacerým hostiteľom naraz. Ak odpíšete rýchlo a jasne, máte väčšiu šancu, že si vyberú vás.

 

AirBNB je jedna z aplikácii, ktorej som povolil posielanie notifikácii na môj iPhone. Viem, že ak odpoviem rýchlejšie ako ostatní hostitelia, dostaneme rezerváciu. Snažím sa odpovedať okamžite, aj keď iba napíšem, že sa im ozvem neskôr.

 

 

 

 

Recenzie a dôvera

AirBNB komunita je založená na recenziách a dôvere. Ak iba začínate ako hostiteľ, nebudete mať žiadne recenzie. Tu je pár tipov ako dostať prvú rezerváciu.

 

Overte si svoj účet

Použite naozajstnú fotku, email a telefóne číslo. Ak máte Facebook alebo LinkedIn a chcete byť dôveryhodný hostiteľ, pridajte aj tie na svoj profil.

 

Poproste kamarátov o referencie

Ak si pripojíte svoj Facebook, môžete vidieť, ktorí priatelia už použili AirBNB, tak ich skúste poprosiť o referencie.

Toto vám môže pomôcť k tomu, aby sa vás prvý hosť cítil bezpečne, keď si u vás rezervujú izbu, hlavne ak ešte nemáte veľa recenzií.

 

14 dní po tom ako u vás zostane hosť budete obaja požiadaný o referenciu. V deň, čo hosť odíde posielam email, v ktorom sa poďakujem a poprosím ho o referenciu. Ak sa u vás hosť cítil dobre, nemali by ste mať problém nazbierať dobré referencie. Vždy dbám nato, aby som aj ja poslal recenziu hosťa, aby aj on nechal recenziu pre mňa. 

 

zdroj: Medium.com

preložil: Paula Šingliarová

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech