Ako som v startupe vybabral s operátormi

  • Celý život je jedna veľká hra, ktorú som sa naučil hrať, nie preto, že by som sa nudil, no preto že som sa vkuse cítil podvedený. Zaujíma vás ako byť dobrý hráč? Tak čítajte ďalej...
image_1433434088.png
  • Celý život je jedna veľká hra, ktorú som sa naučil hrať, nie preto, že by som sa nudil, no preto že som sa vkuse cítil podvedený. Zaujíma vás ako byť dobrý hráč? Tak čítajte ďalej...

 

Pred viac ako rokom som založil svoj prvý startup a vtedy prišli prvé facky. Založenie firmy netrvalo pár dní, ale niekoľko týždňov. DPH som ako firma mohol len ťažko získať, keďže sme vtedy nedosahovali potrebný obrat, mal som pocit, že daňový úrad robí z DPH-čky métu pre vyvolených a nie potrebnú vec, nevyhnutnú k podnikaniu od svojho počiatku. V tom prišla správa o daňovej licencii, kedy sme ako startup prerátavali každé minuté Euro a zaplatenie vymyslenej sumy 480€ kvôli vymyslenému zákonu, nám prišiel ako vystrčený prostredník smerom k podnikateľskému prostrediu.  

 

Tu som si povedal dosť!

 

Ako prví prišli na holenie mobilní operátori. Neustále každý mesiac sa mi stávalo, že som prekročil dátové služby. Rozhodol som sa zavolať na call centrum nemenovaného mobilného operátora s požiadavkou o navýšenie dátového balíka, no po oznámení ceny 7 Eur za každých 1000MB som sa skutočne nasr… Tušil som, že existuje možnosť ako s týmto celým telko biznisom vybabrať. 

 

 

V čom spočívala moja hra resp. lifehack?

 

Postaviť operátorov proti sebe, aby o mňa bojovali. Rozhodol som sa preto zavolať konkurenčnému operátorovi zistiť akú cenu mi ponúkajú aby ma k sebe získali. Neuveríte, ale tento operátor mi sfleku ponúkol približne rovnaký balík služieb o 40% lacnejšie. Samozrejme, že som na túto ponuku pristúpil a ešte k tomu som si vydupal aj “nulovú“ viazanosť. Opäť neuveríte, ale môj pôvodný operátor sa zrazu začal o mňa nesmierne zaujímať a bojovať o moje zotrvanie, s tým, že mi ich retenčné oddelenie ponúklo ihneď 30% zľavu na súčasný paušál, len kvôli tomu, že si ma vážia ako dlhoročného zákazníka. Aké úsmevne, čo poviete? 

Po dokončení tohto dealu som mal nesmiernu radosť a potešenie, že prvý krát som bol hráč ja a veľkí operátori len moje malé bábky. Keďže mi moja prvá hra vyšla na jedničku, rozhodol som sa ju ešte okoreniť. Po 6 mesiacoh u nového operátora som sa pokúsil zopakovať tento scénar ešte raz. Poviete si, že som asi blázon, no opäť som tušil že mi to výjde.

Teraz sa držte…, zavolal som pôvodnému operátorovi, od ktorého som odišiel aby som sa poinformoval ohľadom obdobného balíka, len v ich sieti. Aby ma získali, ponúkli mi 20% zľavu zo sumy, čo som platil u súčasného operátora. Aby hra bola úplne dokonaná, ponuku som samozrejme prijal. Hoci je dosť možné, že mám jeden z najlacnejších telko balíkov vôbec v celom štáte, aj tak je operátor ešte v poriadnom zisku. 

Nemusíte sa báť, v tejto hre som už nepokračoval, no “zmaturoval“ som a stal sa zo mňa skutočný hráč. Moja hra pokračuje a jej pravidlá vám prezradím už v ďalšom článku.

 

zdroj: GT

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech