Ako zareaguje tínedžer, keď ho posadíš pred Windows 95?

  • Windows 95 je dnes už chápaný ako záležitosť pre pamätníkov. Mnoho tínedžerov z dnešnej modernej generácie preto len ťažko pochopí čaro, ktorým tento operačný systém oplýval. Video v článku je dôkaz.
e89c1a23a543fcdd3ae7762e1ce03b97
  • Windows 95 je dnes už chápaný ako záležitosť pre pamätníkov. Mnoho tínedžerov z dnešnej modernej generácie preto len ťažko pochopí čaro, ktorým tento operačný systém oplýval. Video v článku je dôkaz.

Youtubový kanál Fine Brothers Entertaiment vypustil von video, ktoré zachytáva reakcie tínedžerov, pri ich prvom kontakte s Windowsom 95. Video vtipne zobrazuje prekvapenie na tvárach mladých ľudí, keď dostanú pokyn zapnúť staručký počítač s legendárnym operačným systémom. Nájdenie tlačidla na spustenie počítača sa pritom pre nich ukázalo, ako prvý veľký problém.

teensreact31

 

Keď sa už tínedžerom počítač podarilo zapnúť, nasledovalo dlhé spúšťanie sa operačného systému, sprevádzané zvláštnymi zvukmi vychádzajúcimi z počítača. Asi nie je ťažké predstaviť si, akú reakciu takéto niečo muselo vyvolať u tínedžerov, ktorí sú zvyknutí na to, že sa im počítač plynulo a potichu spustí v priebehu sekúnd. Darmo však, Windows 95 je stará škola a na spustenie potrebuje svoj čas.

Po spustení nasledoval hneď ďalší veľký problém: „Ako sa dostanem na internet, keď sa nemôžem pripojiť na Wi-Fi?“ Tínedžeri však dokázali rozpoznať aspoň niektoré hlavné prvky v systéme, a tak pre nich nebolo ťažké zorientovať sa v staručkom Windowse. Ich prácu s legendárnym operačným systémom ale sprevádzalo množstvo prekvapených pohľadov a výbuchov smiechu.

teens1_1457468636886_952563_ver1

 

Nakoniec tínedžerov prekvapil oznam o možnosti bezpečného vypnutia počítača, ako aj nutnosť manuálneho vypnutia počítača. Nepochybne by bolo zaujímavé, keby sa na podobné video podujal aj nejaký slovenský Youtuber. Pri starých počítačoch, ktoré dodnes fičia na mnohých slovenských školách, by ale možno naši tínedžeri túto úlohu zvládli lepšie.

Zdroj: youtube.com, zdroj fotografií: youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech