Skvelé správy: Prvý slovenský sajder ohlásil návrat na trh

  • Konzumenti obľubujúci remeselné výrobky si môžu opäť prísť na svoje
  • Domáca značka Jablčnô hlási comeback a okrem vynoveného tímu prináša aj nový letný produkt
jablcno
Jablčnô
  • Konzumenti obľubujúci remeselné výrobky si môžu opäť prísť na svoje
  • Domáca značka Jablčnô hlási comeback a okrem vynoveného tímu prináša aj nový letný produkt

Pamätáš si ešte náš článok „Jablčnô zmizlo z povrchu zemského a my sme si to (takmer) ani nevšimli“? Nuž máme veľké novinky. Spoločnosť Jablčnô nanovo spustila výrobu alkoholického cideru a  jablkových nealko nápojov. Značka vyrábajúca svoje produkty v tzv. sajdérii v Kravanoch nad Dunajom tak dostáva druhú šancu na úspech.

Po dlhšom hľadaní sa nám podarilo zložiť nový tím, ktorý má nielen teoretickú znalosť, ale aj praktické skúsenosti s technológiou, do ktorej sme investovali. Nadšenie tímu pre výrobu a pracovné nasadenie jeho členov podporujú naše presvedčenie, že Jablčnô si zaslúži druhú šancu,“ uviedol Marek Haverla, jeden z investorov a konateľ firmy.

Kapitálová injekcia vo výške 450 tisíc eur, ktorú investori poskytli pôvodným zakladateľom zabezpečila presun výroby zo Svätého Jura do Kravian nad Dunajom nachádzajúcich sa neďaleko Komárna. Jablčnô tak získalo modernejšie výrobné priestory šité na mieru a zároveň profesionálne vybavenie vrátane najmodernejšej technológie priamo z Talianska. V Kravanoch má navyše spoločnosť k dispozícii vlastné jablčné sady, čím aj naďalej zostáva producentom zo 100% lokálnych surovín od domácich pestovateľov.

„Jablčnô je pre nás jednoznačne veľkou výzvou, či už po technologickej, ale aj  po podnikateľskej stránke. Máme veľký rešpekt voči zakladateľom, no sme zároveň pripravení rozvíjať firmu podľa našich predstáv. Preto popri už existujúcich produktoch prichádzame s novinkou Špric, ktorá predstavuje ideálnu alternatívu sladeným nealko nápojom,“ povedal Matúš Fürek, nový konateľ a vedúci výroby Jablčnô. Špric je osviežujúci nealkoholický nápoj z jablčnej šťavy a sódy.

Produkty Jablčnô sú dostupné na pultoch predajní klasicky v 275 ml sklenených fľašiach, rovnako aj čapované na festivaloch a vo vybraných prevádzkach od mája 2018.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech