Ján a Jana nezodvihli telefón. Budúci týždeň sa v očkovacej lotérii hrá o 200 000 eur

  • Do očkovacej lotérie sa prihlásilo viac ako milión Slovákov, na obrazovkách RTVS sa dnes vysielal 5. diel relácie Byť zdravý je výhra
  • V očkovacej lotérii dnes výhru získali 3 vyžrebovaní, podmienky súťaže nesplnili Jana z Petržalky a Ján z Kamennej Poruby
RTVS/ Byť zdravý je výhra, Unsplash/ Mat Napo
  • Do očkovacej lotérie sa prihlásilo viac ako milión Slovákov, na obrazovkách RTVS sa dnes vysielal 5. diel relácie Byť zdravý je výhra
  • V očkovacej lotérii dnes výhru získali 3 vyžrebovaní, podmienky súťaže nesplnili Jana z Petržalky a Ján z Kamennej Poruby

I keď sa mnohí zhodujú, že očkovacia lotéria nesplnila svoj účel a nestala sa kľúčovým nástrojom k navýšeniu počtu zaočkovaných, láme jeden rekord za druhým – minulý týždeň prilákala k obrazovkám približne 809 000 divákov. 5. diel relácie Byť zdravý je výhra vysiela RTVS práve teraz. 

V dnešnej relácii ako hudobný hosť vystupuje známy bubeník Martin Valihora, ktorý priniesol na pódium obálku s heslom, ktorým bolo slovo ohľaduplnosť, následne z osudia vyžreboval aj prvého súťažiaceho – stala sa ňou Jana z bratislavskej Petržalky.

Zaregistroval si sa do očkovacej lotérie?

Pani Jana však nezodvihla telefón. O prémiovú výhru 200 000 eur prišla, na svoje konto si pripísala len automatickú výhru v hodnote tisíc eur. Ďalší vyžrebovaný tak môže získať až 301 000 eur. 

Pani Dana sa chce o výhru podeliť s rodinou

301 000 eur získala Dana z Pezinka, lístok s jej menom vyžreboval uznávaný herec Csongor Kassai. Pani Dana splnila všetky podmienky súťaže – telefón zodvihla v stanovom časovom limite a správne zodpovedala heslo, ktorým bolo slovo porozumenie.

Jejda, ja sa asi zbesniem,“ reagovala Jana.

Tretieho šťastlivca prišla vyžrebovať moderátorka Katarína Brychtová. Heslom bolo slovo empatia. Katarína Brychtová prehlásila, že by si veľmi priala, aby vyžrebovala niekoho, komu peniaze pomôžu. Vyžrebovala Martu z Popradu, tá zodvihla telefón v posledných sekundách. 

Popradčanka priznala, že reláciu pozerá a preto bolo všetkým jasné, že bude vedieť aj heslo. Tak aj bolo, pani Marta heslo poznala a stihla ho zodpovedať v časovom limite. „Ja som hotová,“ prehlásila. Na jej hlase bolo počuť, že sa z výhry úprimne teší.

Katarína investuje peniaze do nového príbytku

Ďalších 101-tisíc eur odovzdal herec Michal Ďuriš, vyžreboval Katarínu z Prešova. „Láskavosť,“ promptne odpovedala Katarína, keď ju moderátori vyzvali, aby povedala heslo. Bolo správne. Katarína prezradila, že výhru pravdepodobne investuje do nového príbytku.

Posledného šťastlivca vyžrebovala Miroslava Čembová – riaditeľka zariadenia pre seniorov GERIUM. Posledným heslom večera bolo slovo spolupatričnosť. „Ján z Kamennej Poruby,“ oznámila Miroslava Čembová meno posledného potenciálneho výhercu. Pán Ján však nezodvihol telefón, získava len automatickú výhru – 1 000 eur. 

Na budúci týždeň môže prvý vyžrebovaný získať až 201 000 eur. 

Zdroj: RTVS/ Byť zdravý je výhra

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK