Očkovacia lotéria: Eduard prišiel o 100 000 eur. Nevedel heslo, lebo práve maľoval steny

  • RTVS odvysielala už 4. časť relácie Byť zdravý je výhra
  • Do očkovacej lotérie sa registrovalo viac ako milión Slovákov
očkovacia lotéria
Byť zdravý je výhra, ilustračná snímka, Reprofoto: RTVS
  • RTVS odvysielala už 4. časť relácie Byť zdravý je výhra
  • Do očkovacej lotérie sa registrovalo viac ako milión Slovákov

Nedeľným večerom kraľuje RTVS – minulý týždeň reláciu Byť zdravý je výhra, teda očkovaciu lotériu, sledovalo viac ako 800 tisíc divákov. Minulý týždeň splnili podmienky súťaže všetci piati vyžrebovaní a polepšili si tak o 101-tisíc eur – získali automatickú a prémiovú výhru. 

I keď očkovacia lotéria mala byť nástrojom ku navýšeniu počtu zaočkovaných, mnohí sa zhodujú, že tento účel nesplnila – niektorí členovia Rady RTVS sa dokonca priklonili k názoru, že by sa relácia Byť zdravý je výhra mala zrušiť. Nestalo sa tak – RTVS dnes odvysielala už 4. časť relácie. 

Zaregistroval si sa do očkovacej lotérie?

V dnešnej relácii ako hudobný hosť vystúpila kapela Cigánski Diabli. Prvého potenciálneho výhercu vyžrebovala členka kapely Silvia Šarközi, na pódium priniesla aj obálku s heslom, ktorým bolo súznenie. Prvým vyžrebovaným bol Michal z Beliniec. Podmienky súťaže nesplnil – telefón nezdvihol v stanovenom časovom limite. O prémiovú výhru – 100-tisíc eur prišiel, na svoje konto si však pripíše aspoň automatickú výhru – 1 000 eur. Ďalší vyžrebovaný teda mohol získať prémiovú výhru v hodnote 200-tisíc eur.

Z prémiovej výhry sa teší Anna z Olešnej

Druhú výherkyňu vyžreboval operný spevák Peter Dvorský, stala sa ňou Anna z Olešnej. Podmienky súťaže splnila – telefón zdvihla do 20 sekúnd, správne povedala heslo, ktoré znelo Carmen – na svoje konto si tak pripísala 201-tisíc eur. Pani Anna neskrývala radosť a viackrát zopakovala, že je za výhru vďačná. 

Tajné životy – takto znelo tretie heslo dnešnej časti relácie Byť zdravý je výhra. Heslo nebolo náhodné, práve takto sa volal úspešný seriál z dielne v RTVS, v ktorom účinkovala herečka Anna Šišková, ktorá prišla vyžrebovať tretieho šťastlivca.

Vyžrebovala Petra z obce Hýľov, ktorý splnil všetky podmienky súťaže a získal 101-tisíc eur. S Petrom pozerali televíziu jeho rodičia, potvrdil, že výhru si rozdelí aj s nimi.

Eduard maľoval byt, heslo nevedel

Štvrtým výhercom stotisícovej prémie sa stal Martin z Banskej Bystrice, jeho meno vyžreboval známy moderátor Gregor Mareš. Promptne zodpovedal heslo, ktorým bolo slovo zvedavosť. „Neviem, spýtam sa manželky,“ odpovedal Martin, keď sa ho moderátori pýtali, že na čo použije získané peniaze.

Posledným heslom bolo slovo prevencia. Ďalšie meno prišla vyžrebovať zdravotná sestra Andrea Piačková z COVID oddelenia v Považskej Bystrici, posledným vyžrebovaným sa stal Eduard z Batizoviec. Vyzeralo to nádejne – Eduard zdvihol telefón v stanovenom časovom limite – skončilo to fiaskom – Eduard nepoznal heslo. 

Nebola to moja priorita,“ reagoval, keď mu moderátori oznámili, že prišiel o stotisíc eur. Prehlásil, že maľuje byt a reláciu Byť zdravý je výhra nepozerá. Budúci týždeň si teda prvý vyžrebovaný môže polepšiť až o 201-tisíc eur.

Zdroj: RTVS/ Byť zdravý je výhra

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie