Očkovacia lotéria za milión: Matovič oznámil, že do lotérie sa zaregistrovala takmer pätina slovenskej populácie

  • Registrácia na očkovaciu lotériu bola spustená 1. augusta 2021
  • Zaregistrovalo sa do nej už milión ľudí, informoval o tom Igor Matovič
Očkovacia lotéria
TASR/Jaroslav Novák RTVS/Byť zdravý je výhra
  • Registrácia na očkovaciu lotériu bola spustená 1. augusta 2021
  • Zaregistrovalo sa do nej už milión ľudí, informoval o tom Igor Matovič

Minister financií Igor Matovič prostredníctvom oficiálneho profilu na Facebooku oznámil, že do očkovacej lotérie sa k dnešnému dňu prihlásil 1 milión ľudí. Registrácia do očkovacej lotéria je možná od 1. augusta 2021 prostredníctvom registračného formulára na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk. Registrácia je možná do 1.10.2021. 

Posted by Igor Matovic on Wednesday, August 25, 2021

 

V očkovacej lotérii sa každý týždeň, od 15. augusta, žrebuje o tieto výhry:

  • Prémiová výhra: 5 x 100 000 eur
  • Automatická výhra: 5 x 1 000 eur
  • Štandardná výhra: 25 x 10 000 eur
  • Základná výhra: 100 x 1 000 eur

Žrebovanie prebieha každý pracovný deň o 18.45 na obrazovkách RTVS, vtedy sa žrebuje o základné a štandardné výhry. V nedeľu o 20.30 je veľké žrebovanie, kedy sa žrebuje výherca automatickej výhry, ktorý ak splní všetky podmienky, má šancu získať aj prémiovú výhru. Viac o priebehu žrebovania a štatúte súťaže sa dozvieš v tomto článku.

Aký je postup registrácie?

Registrácia na očkovaciu lotériu je možná prostredníctvom internetovej stránky bytzdravyjevyhra.sk. „Po splnení podmienok a overení údajov bude jeho prihláška automaticky posunutá do žrebovania o finančnú odmenu. Registrovanej osobe následne príde potvrdzujúca SMS na telefónne číslo, ktoré uviedla pri registrácii,“ vysvetľuje rezort financií na oficiálnej stránke ďalší postup prihlasovania.

Do žrebovania o očkovaciu prémiu sa môže zapojiť každá fyzická osoba nad 18 rokov s trvalým pobytom na území SR, ktorá bola zaočkovaná na území SR a je registrovaná v databáze Národného centra pre zdravotnícke informácie,“ uvádza rezort financií.

Prvé kolo nedeľného žrebovania dopadlo fiaskom

Prvá Matovičova show skončila fiaskom. Z 5 vylosovaných získal prémiovú výhru len 1 človek. Do pamäti národa sa zapísal najmä príbeh pani Zuzany z Prešova, ktorá prišla o 400 000 eur. Pani Zuzana telefón zdvihla v stanovenom časovom limite, avšak heslo „zdravé Slovensko“ nestihla povedať do 20 sekúnd, pretože reláciu sledovala cez internet a omeškanie streamu bolo v jej prípade až 24 sekúnd.

Po prvej časti sa pravidlá súťaže zmenili – heslo je na televíznej obrazovke zobrazené viackrát, rovnako ho prečíta aj hosť, ktorý potenciálneho výhercu vyžrebuje. Rovnako za zdravotne znevýhodnených či ľudí, ktorí budú v tom čase v práci, môže telefón zodvihnúť iný rodinný príslušník. Relácia je po novom taktiež tlmočená do posunkovej reči a dostupné sú aj skryté titulky. 

V druhej časti „Matovičovej show“ už prémiovú výhru získali 4 vyžrebovaní. Očkovacia lotéria má však stále dva výrazné problémy – web nie je dostupný v zahraničí a registračný formulár sa prostredníctvom Google hľadá ťažko.

Zdroj: Facebook/ Igor Matovič

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie