Matovičova očkovacia lotéria je konečne spustená. Vieme, koľko môžeš vyhrať a na čo nesmieš zabudnúť

  • Očkovacia lotéria je spustená. Registrácia je možná cez stránku www.bytzdravyjevyhra.sk
  • Žrebovať sa bude týždenne, losovanie bude prebiehať na obrazovkách RTVS
  • Od tohto dňa je navyše možné uchádzať sa o sprostredkovateľský bonus
Igor Matovič
Facebook/Igor Matovič
  • Očkovacia lotéria je spustená. Registrácia je možná cez stránku www.bytzdravyjevyhra.sk
  • Žrebovať sa bude týždenne, losovanie bude prebiehať na obrazovkách RTVS
  • Od tohto dňa je navyše možné uchádzať sa o sprostredkovateľský bonus

Dočkali sme sa! Ministerstvo financií SR spustilo prihlasovanie na očkovaciu lotériu. Práve tá má byť vhodným nástrojom na motivovanie ľudí k očkovaniu. Registruje sa cez stránku bytzdravyjevyhra.sk. V očkovacej lotérii je možné uchádzať sa o očkovaciu prémiu aj o sprostredkovateľský bonus. 

Registrácia podľa odpočítavania, ktoré bolo zverejnené na oficiálnej stránke, mala byť spustená o 12.00. Ministerstvo financií nakoniec oznámilo, že spustenie registrácie sa presúva na 20.00.

Stránka www.bytzdravyjevyhra.sk bude spustená, tak ako sme avizovali, 1.8. 2021. Odpočítavanie bolo koncipované na deň, nie na presnú hodinu. Registrácia na očkovaciu prémiu aj sprostredkovateľský bonus bude spustená dnes o 20:00,“ vyjadrilo sa Ministerstvo financií SR pre Startitup.

Stránka je však dostupná už teraz – o 19.00.

AKTUÁLNE: Matovičova očkovacia lotéria už mala byť spustená, web stále nefunguje. Väčšiu výhru navyše nezískaš tak ľahko

Očkovacia prémia, kto má na ňu nárok? 

Do lotérie sa môže zapojiť každý, kto sa už dal alebo sa ešte len dá zaočkovať. „Do žrebovania o očkovaciu prémiu sa môže zapojiť každá fyzická osoba nad 18 rokov s trvalým pobytom na území SR, ktorá bola zaočkovaná na území SR a je registrovaná v databáze Národného centra pre zdravotnícke informácie,“ uvádza rezort zdravotníctva.

Registrácia má byť možná oddnes, 1. augusta 2021, do 1.10.2021. „Žrebovanie bude prebiehať každý podvečer počas pracovných dní na obrazovkách RTVS. Každý pracovný deň bude malé žrebovanie, na základe ktorého sa rozdelia základné a štandardné výhry. V nedeľu bude veľké žrebovanie so žrebovaním prémiových výhier a super prémií,“ uvádza sa na oficiálnej stránke Ministerstva financií SR.

Takéto výhry by mal občan získať

Ministerstvo financií zverejnilo štatút súťaže o finančnú odmenu. Každý týždeň, od 15. augusta, by sa malo žrebovať o tieto výhry:

  • Prémiová výhra: 5 x 100 000 eur
  • Automatická výhra: 5 x 1 000 eur
  • Štandardná výhra: 25 x 10 000 eur
  • Základná výhra: 100 x 1 000 eur

Avšak prémiovú výhru môže získať až ten, kto vyhrá automatickú výhru. „Výherca automatickejvýhry, má možnosť okrem automatickej výhry získať aj prémiovú výhru,“ uvádza sa v štatúte. 

Má to však háčik. Ak chce výherca automatickej výhry získať aj prémiovú, musí sa v stanovenom časovom limite spojiť, to znamená zodvihnúť telefón, s moderátorom, ktorý ho bude kontaktovať. Následne musí zodpovedať správne heslo. Ak tak neurobí, prémiovú výhru nezískava.

Časový limit bol stanovený na 20 sekúnd.

Podmienkami pre vznik nároku na prémiovú výhru je úspešné telefonické spojenie sa so súťažiacim v časovom limite podľabodu 5 tohto článku tohto štatútu zo strany vyhlasovateľa, resp. tretej osoby určenej vyhlasovateľom (RTVS, resp. moderátor v dotknutom vysielaní)

a správne zodpovedanie otázky, prípadne požadovaného hesla, ktoré odznelo alebo bolo zverejnené v dotknutej televíznej relácii (vysielaní)v správnom tvare (ďalej len „heslo“) zo strany kontaktovaného súťažiaceho, a to v časovom limite určenom v dotknutej televíznej relácii (vysielaní), inak súťažiaci prémiovú výhru nevyhrá,“ píše sa presne.

Ako bude fungovať očkovacia lotéria? Matovičove ministerstvo konečne poskytlo detaily, takto sa dostaneš k bonusu

Ak dotyčná osoba prémiovú výhru nezíska, bude pripočítana k ďalšej prémiovej výhre. To znamená, že ďalší súťažiaci môže vyhrať prémiovú výhru nie vo výške 100 000 eur, ale 200 000 eur.

V prípade, ak na základe žrebovania prémiovej výhry podľa bodov 4 a 5 článku 4 štatútuvyžrebovanému súťažiacemu alebo viacerým za sebou vyžrebovaným súťažiacim nevznikne nárok na prémiovú výhru, táto nevyhratá prémiová výhra automaticky navyšuje potenciálnu výhru ďalšieho vyžrebovaného súťažiaceho, ktorý bol vyžrebovaný podľa bodu 2 a 4 článku 4 štatútu pre prémiovú výhru, a to aj opakovane a aj v nasledujúcich týždňoch žrebovania, najviac však do výšky 500 000EUR (päťstotisíc eur),“ uvádza sa v štatúte.

Motivovanie ľudí k očkovaniu sa vyplatí

Ľudia, ktorí motivovali k očkovaniu iných ľudí, si môžu nárokovať spostredkovateľský bonus. „Bonus si môže sprostredkovateľ uplatniť až vtedy, keď osoba, ktorú motivoval na očkovanie, absolvovala obe dávky vakcíny alebo jednu dávku vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson, najneskôr však do 31.10.2021,“ uvádza rezort.

Nárok majú aj tí, ktorí motivovali ľudí ešte pred prvým augustom. „Ľudia, ktorí absolvujú kompletné očkovanie ešte pred spustením systému, teda v termíne od 1.7.2021 do 1.8.2021, budú musieť svojho sprostredkovateľa prihlásiť do 7 dní od spustenia registrácie, teda do 7.8.2021,“ uvádza rezort.

Koľko ľudí pred tebou v tvojom kraji čaká na očkovanie? Vypočíta ti to táto šikovná aplikácia

Odmeny sú vyčíslené podľa veku. Sprostredkovateľ získa 30 eur za zaočkovanú osobu, „ktorá najneskôr v deň absolvovania očkovania prvou dávkou očkovacej látky alebo najneskôr v deň absolvovania očkovania jednodávkovou očkovacou látkou nedovŕšila vek 50 rokov“.

60 eur získava za osobu, ktorá má viac ako 50 a zároveň menej ako 60 rokov. Za osobu, ktorá torá najneskôr v deň absolvovania očkovania prvou dávkou očkovacej látky alebo najneskôr v deň absolvovania očkovania jednodávkovou očkovacou látkou dovŕšila vek aspoň 60 rokov, získa sprostredkovateľ 90 eur.

Aký je postup registrácie?

Registrácia na očkovaciu lotériu je možná prostredníctvom internetovej stránky bytzdravyjevyhra.sk. „Po splnení podmienok a overení údajov bude jeho prihláška automaticky posunutá do žrebovania o finančnú odmenu. Registrovanej osobe následne príde potvrdzujúca SMS na telefónne číslo, ktoré uviedla pri registrácii,“ vysvetľuje rezort financií na oficiálnej stránke ďalší postup prihlasovania. 

Pri sprostredkovateľskom bonuse sa postupuje tak, že „zaočkovaná osoba sa od 1.8.2021 zaregistruje na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk, získa špecifický kód a ten následne odovzdá osobe (sprostredkovateľovi), ktorá ju motivovala na očkovanie“.

zdroj: Ministerstvo financií
Zdroj: Ministerstvo financií SR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK