Šťastie dnes doprialo výhru piatim ľuďom. Očkovacia lotéria priniesla dojímavé príbehy

  • Do očkovacej lotérie sa zaregistrovalo viac ako milión divákov
  • RTVS dnes odvysielala 7. časť relácie Byť zdravý je výhra
  • Všetci vyžrebovaní splnili podmienky súťaže a získali 101 000 eur
RTVS/ Byť zdravý je výhra
  • Do očkovacej lotérie sa zaregistrovalo viac ako milión divákov
  • RTVS dnes odvysielala 7. časť relácie Byť zdravý je výhra
  • Všetci vyžrebovaní splnili podmienky súťaže a získali 101 000 eur

Očkovacia lotéria mala byť nástrojom na navýšenie zaočkovanosti na Slovensku, mnoho ľudí sa však zhoduje, že tento účel nesplnila. 

Ako uvádza denník SME, Igor Matovič neskôr otočil. Prehlásil, že „lotéria bola ohlásená ako prostriedok na odmenu zaočkovaných“. 

Nedeľným večerom však očkovacia lotéria dlhodobo kraľuje – reláciu Byť zdravý je výhra minulý týždeň sledovalo 761-tisíc divákov. Dnes RTVS odvysielala už 7. diel očkovacej lotérie. 

Hudba z Marsu priniesla na Zem dobroprajnosť

V dnešnej časti ako hudobný hosť vystupovala kapela Hudba z Marsu. Obálku s prvým heslom, ktorým bolo slovo dobroprajnosť, priniesol na pódium člen kapely Michal Štofej. Následne z nového osudia, ktoré malo premiéru minulý týždeň, vyžreboval prvého výhercu.

Prvou víťazkou sa stala Andrea z Kynceľovej. Promptne zodvihla telefón a po vyzvaní povedela správne heslo. Splnila tak všetky podmienky a získala 101 000 eur – prémiovú a automatickú výhru.

Ja nemám slov. Veľmi sa teším,“ opakovala dojatá Andrea.

Druhým heslom večera bolo slovné spojenie čisté konto. Poznala ho aj Hedviga z obce Zavar, ktorú vyžreboval bývalý hokejový brankár Ján Lašák. Získala 101-tisíc eur a prisľúbila, že časť zo získaných peňazí venuje na charitu. 

Viktor na správu o výhre reagoval „v kľude“

Tretieho potenciálneho výhercu prišiel vyžrebovať známy herec a „otecko“ Vladimír Kobielsky. Na pódium priniesol harmóniu – tretie heslo dnešnej relácie. Prízvukoval, že by chcel vyžrebovať niekoho, komu peniaze pomôžu. 

Finančná výhra v hodnote 101-tisíc eur určite pomôže aj Viktorovi z Topoľčian, práve lístok s jeho menom Kobielsky vyžreboval. Viktor splnil všetky podmienky súťaže, ďalších 101-tisíc eur teda putuje do Topoľčian.

Ja som v kľude, ale manželka skoro odpadla,“ prehlásil Viktor. 

Herečka Lujza Garajová Schrameková vyžrebovala žrebovací lístok, na ktorom bola uvedená Jarmila zo Suchého. „Štedrosť,“ odpovedala Jarmila po tom, čo ju moderátori vyzvali, aby povedala heslo. 

Heslo bolo správne a Jarmila tak získala 101 000 eur.

Dnes prémiové výhry získali všetci vyžrebovaní

Poslednú výherkyňu vyžrebovala primárka oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny v Nemocnici v Galante Dagmar Bodáková. Na pódium priniesla obálku s heslom, ktorým bolo slovo vytrvalosť

Výhru 101 000 eur získala Mária z obce Letničie. Pani Mária priznala, že sa z finančnej výhry teší. Počas očkovacej lotérie boli vysielané aj dokrútky, v ktorých bežní ľudia hovorili svoje dojímavé príbehy. Snažili sa tak iných motivovať, aby zvážili očkovanie.

Zdroje: RTVS/ Byť zdravý je výhra, SME

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech