ZHRNUTIE: Slováci na očkovaciu lotériu nedajú dopustiť, stále je najsledovanejší program. Hviezdou bol Peter, peniaze nechá žene

  • RTVS v nedeľu večer odvysielala 6. časť očkovacej prémie, reláciu Byť zdravý je výhra
  • Najmenej zaočkované okresy sú Poltár, Gelnica a Kežmarok
  • Viliam si odniesol výhru až 201 000 eur
Byť zdravý je výhra
RTVS/Byť zdravý je výhra
  • RTVS v nedeľu večer odvysielala 6. časť očkovacej prémie, reláciu Byť zdravý je výhra
  • Najmenej zaočkované okresy sú Poltár, Gelnica a Kežmarok
  • Viliam si odniesol výhru až 201 000 eur

V nedeľu, 19.9. bola odvysielaná 6. časť očkovacej prémie, relácie Byť zdravý je výhra. Po minulom nezodvihnutom telefonáte ostalo v hre na úvod až 200 000 eur. Dvaja moderátori Vera Wisterová a Marcel Forgáč, už tradične, vkročili do štúdia s energiou a hneď aj poukázali na nové osudie, ktoré by malo lístky premiešavať o čosi kvalitnejšie.

V novom, väčšom osudí sa včera nachádzalo 2 422 000 lístkov. Hneď po ukázaní tohto obrovského osudia s ešte väčším počtom lístkov sa moderátori, ako to býva zvykom, pustili do štatistík. Percento plne zaočkovaných obyvateľov presahuje ledva 42,3 %.

Marcel Forgáč skonštatoval, že sa ani náhodou nemôžeme porovnávať s vyspelými krajinami, ktoré majú omnoho vyššie percento zaočkovanosti, rovnako ako sa nemôžeme porovnávať s V4, s Vyšehradskou štvorkou.

Počet zaočkovaných prvou dávkou za minulý týždeň je 15 191 osôb. „Vírus sa naozaj šíri závratnou rýchlosťou, už sa zaplňujú aj covidové oddelenia v nemocniciach na celom Slovensku, preto je toto naozaj ten najvyšší čas, aby sme niečo urobili s tým zdravým Slovenskom,“ povedala v relácii moderátorka Vera Wisterová.

Poltár, Gelnica a Kežmarok sú stále najmenej zaočkované okresy, kde percento zaočkovanosti nepresahuje 30 %. Naopak, najlepšie s očkovaním na tom je stále Bratislava, ktorá má až 60 % zaočkovaných obyvateľov. Všetky štatistiky a dátové informácie pre tento program pripravujú dátoví analytici Ministerstva financií SR.

Viera pomohla prvému výhercovi

Peter Cmorík bol hudobným hosťom včerajšieho večera, a rovnako priniesol so sebou aj obálku s heslom, ktoré znelo viera. Prvý vyžrebovaný bol Viliam, avšak na lístku nebola napísaná adresa pobytu Viliama.

Marcel Forgáč nakoniec povedal, že je to Vysoká nad Kysucou. Viliam promptne telefón zodvihol, rovnako s nadšením povedal heslo, a tak sa na jeho konto pripísalo 201 000 eur.

„Super, super, super,“  úprimne reagoval Viliam. Do televízie prezradil, čo je jeho veľký cestovateľský sen. „Mojim snom je Rio de Janeiro,“ dodal Viliam a naďalej sa s z výhry tešil. 

Druhé heslo priniesol slovenský herec a operný spevák Filip Tůma. „Ja prinášam heslo nádej, povedal Filip. Druhý potenciálny výherca bol „Ján z Poltára“, oznámil Filip Tůma. Ján z Poltára síce telefón nezdvihol, no presmeroval ho na manželku Annu. Tá manžela zastupovala zodpovedne, heslo poznala a manželia tak získali 101 000 eur.

Moderátorka Katarína Martinková bola treťou hostkou relácie Byť zdravý je výhra a priniesla heslo láska. Pre Katarínu znamená slovo láska práve jej rodina. Katarína vyžrebovala Katarínu a povedala správne heslo láska. Získala tak 101-tisíc. Jej radosť bolo počuť zo Spišskej Novej Vsi až do štúdia, do Mlynskej Doliny. 

Zuzana Tlučková priniesla pokoj

„Pokoj mi prináša moja práca, ale, žiaľ, som o ňu prišla, lebo my kočovní herci chodíme za svojou prácou po celom Slovensku a keďže tá zaočkovanosť nie je taká, aká by mohla byť a sú okresy, ktoré sa sfarbili, tým pádom tie predstavenia sa zrušili. Sme národ, ktorý kričí, že chceme slobodu, ale nie sme ochotní pre to nič urobiť,“ povedala Zuzana.

Andrej z Považskej Bystrice bol ďalší potenciálny výherca, ktorý, žiaľ, telefón nezdvihol. Získal však automatickú výhru 1 000 eur.

Posledný vyžrebovaný si tak mohol polepšiť až o 201 000 eur a vyžrebovať ho prišiel záchranár Peter Lakomý. Priniesol heslo, ktoré znelo odpustenie. Pavol z Dolného Kubína povedal správne heslo, a tak získal 201-tisíc eur. „Potrebujem si kúpiť niečo a ostatok dám žene,“ povedal Pavol. Budúci týždeň bude prvý vyžrebovaný hrať o 101-tisíc eur.

Relácia stále zostáva najsledovanejším programom

„Žrebovanie očkovacej prémie Byť zdravý je výhra dosiahlo v nedeľu 19. septembra na Jednotke sledovanosť 761 000 divákov pri trhovom podiele 31,9 % v cieľovej skupine 12+, pričom ide o nárast oproti predošlému týždňu. Na webe dosiahla relácia  59 734 pozretí. Relácia bola opäť najsledovanejším programom dňa,“ uviedla v tlačovej správe RTVS.

Zdroj: RTVS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech