AKTUÁLNE: Rukojemnícka dráma v Kežmarku. Muž držal rukojemníčku v nákupnom centre, predtým mal zabiť rodičov

  • 41-ročný páchateľ držal zamestnankyňu obchodného reťazca ako rukojemníčku celé hodiny
  • Predtým mal zabiť svojich rodičov
Aktualne SIU
  • 41-ročný páchateľ držal zamestnankyňu obchodného reťazca ako rukojemníčku celé hodiny
  • Predtým mal zabiť svojich rodičov

V jednom zo supermarketov v Kežmarku sa odohráva rukojemnícka dráma. Podľa informácií Hospodárskych novín tu muž drží rukojemníčku a predtým mal na Ulici Generála Štefánika zabiť oboch svojich rodičov. Následne šiel do hypermarketu, kde mal nožom ohrozovať zamestnankyňu známeho obchodného reťazca. 

Nočná dráma je nejasná

Dráma trvá už celé hodiny, obyvatelia Kežmarku v skupine na Facebooku uvádzajú, že ich z obchodu evakuovali už pred šiestou hodinou večer. Policajný hovorca prípad zatiaľ nekomentoval.

Kežmarčania na sociálnej sieti v skupine uvádzajú, že rukojemníčkou mala byť jedna z predavačiek. Páchateľom vrážd aj zajatia mal byť 41-ročný miestny muž, s ktorým polícia stále vyjednáva.

Rukojemníčku zachránili, muža zadržali

Polícii sa v noci zo 17. na 18. februára v Kežmarku podarilo zaistiť muža, ktorý od večerných hodín zadržiaval v miestnom supermarkete ženu. Krátko predtým sa polícii podarilo dostať ženu vonku. Pri rukojemníckej dráme zasahovali všetky záchranné zložky aj vyjednávací tím, dodáva SITA.

Podľa doposiaľ nepotvrdených medializovaných informácií mal muž ešte predtým zavraždiť svojich rodičov, pričom pred odchodom mal nechať v byte pustený plyn.

„V Kežmarku sa stala dvojnásobná vražda, na Ulici Generála Štefánika bol nájdený mŕtvy manželský pár, pričom na telách boli známky cudzieho zavinenia. O niekoľko minút na to sa v obchodnom dome muž ozbrojený nožom zabarikádoval v skladových priestoroch a ohrozoval na živote jednu pracovníčku,“ opísal dnes udalosť pre agentúru SITA prešovský policajný hovorca Daniel Džobaník.

Na miesto boli podľa jeho slov vyslané policajné zložky, vrátane pohotovostného policajného útvaru z Prešova a vyjednávačov. „Po niekoľkohodinovom vyjednávaní muž ženu prepustil a následne ho prešovský pohotovostný policajný útvar zadržal bez zranení. Vo veci sú vykonávané ďalšie procesné úkony,“ dodal hovorca, podľa ktorého sa celú drámu podarilo ukončiť krátko pred jednou hodinou v noci.

Zdroje: HN, PlusJedenDeň, Noviny.sk, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech