Alza: K výpadku zásobovania určite dôjde, firmy hromadne nakupujú počítače kvôli home-officom

  • Dopyt po notebookoch a počítačoch v súvislosti s aktuálnou situáciou v posledných dňoch rastie aj na Slovensku
  • Populárny e-shop Alza najnovšie prichádza s rýchlym riešením pre firmy a jednotlivcov, ako sa v rámci prevencie pripraviť aj na prácu z domu
  • Zároveň upozorňuje na výpadky tovarov, ktorého sa určite dočkáme
Alza
  • Dopyt po notebookoch a počítačoch v súvislosti s aktuálnou situáciou v posledných dňoch rastie aj na Slovensku
  • Populárny e-shop Alza najnovšie prichádza s rýchlym riešením pre firmy a jednotlivcov, ako sa v rámci prevencie pripraviť aj na prácu z domu
  • Zároveň upozorňuje na výpadky tovarov, ktorého sa určite dočkáme

Vedenie spoločnosti Alza už od decembra 2019 so znepokojením sleduje situáciu ohľadom šírenia nového typu koronavírusu a či sa toto prejaví narušením dodávok IT a elektroniky či už na Slovensku alebo v Českej republike.

„V tomto kontexte sme významne navýšili skladové zásoby tak, aby sme boli schopní prečkať prípadné výpadky v zásobovaní, ku ktorému určite dôjde v priebehu Q2-Q3 / 2020,” objasňuje pre Startitup Patricie Šedivá PR manažérka Alzy pre Slovensko, Česko a Maďarsko.

zdroj: Alza

Je potrebné si uvedomiť, že tovar, ktorý sa v tejto chvíli dostáva do republiky bol nalodený ešte pred vypuknutím krízy v Číne, kedy továrne bežne fungovali. Teraz je výroba tovaru v Číne stále veľmi narušená. Dodanie trvá približne tri mesiace. Reálne teda výpadky dodávok ucítime počnúc aprílom a ďalej. Možno očakávať, že sa to bude týkať väčšiny IT a elektroniky, pretože Čína je v tomto ohľade globálna manufaktúra. Detailný rozsah a dopad v túto chvíľu nepoznáme,” hovorí.

zdroj: Alza

Patricie Šedivá nám taktiež prezradila, že spoločnosť eviduje zvýšený dopyt po tovare pre deti (plienky, výživa, atď) a tiež sa navýšil predaj mrazničiek. Ľudia si podľa nej začali vytvárať domáce zásoby. Produktov v týchto segmentoch je však dostatok.

S ohľadom na niekoľkonásobne navýšený dopyt sa stretávame s nedostatkom respirátorov, rúšok, dezinfekčných a antibakteriálnych prostriedkov, možno očakávať, že dostupnosť tohto tovaru bude v nasledujúcich týždňoch skôr sporadická,” približuje Patricia Šedivá.

Alza che podať pomocnú ruku firmám na Slovensku

Patricie Šedivá taktiež informuje, že spoločnosť pozoruje zvýšený dopyt po notebookoch a monitoroch, ktoré firmy začali hromadne nakupovať pre umožnenie práce z domu pre svojich zamestnancov.

„V posledných dňoch sa naša pozornosť presunula na možný dopad situácie priamo na našich zákazníkov či už z radov firiem, tak aj jednotlivcov. Už dnes sú tisíce ľudí v domácej karanténe, v drvivej väčšine prípadov bez príznakov choroby a sú schopní normálne pracovať. Často ale nie sú vybavení na prácu z domu,“ uviedol obchodný riaditeľ Petr Bena.

zdroj: Alza

Firmy podľa obchodného riaditeľa Alzy spravidla riešia problém s rýchlosťou dodania alebo nemajú dostatok prostriedkov pre náhle investície. Navyše v túto chvíľu nie je možné predikovať, či potreba výpočtovej techniky bude stála, alebo pôjde o krátkodobú potrebu v rade niekoľkých mesiacov. Preto Alza prichádza s pomocou a pre firmy a jednotlivcov zostavila ponuku pre prácu z domu. Tá spočíva v možnosti krátkodobého prenájmu elektroniky.

Služba Alza NEO , ktorá ponúka prenájom produktov ako sú notebooky či telefóny, je v súvislosti s aktuálnou situáciou mimoriadne skrátená na 4 mesiace z pôvodných 18-tich mesiacov a to za jednorazový poplatok vo výške dvoch mesačných nájmov navyše, alebo na 8 mesiacov s jedným mesačným nájmom navyše.

zdroj: unsplash.com

Užívatelia služby však môžu reagovať flexibilne na svoje potreby a v priebehu prenájmu si produkty nechať 18-24 mesiacov pri notebookoch, či 6-12 mesiacov pri mobilných telefónoch.

Alza teda ponechá na ľuďoch, ako sa rozhodnú a toto rozhodnutie nie je potrebné urobiť dopredu, ale podľa vývoja situácie v krajine. Všetky notebooky majú v cene prenájmu Office 365 a MS Teams, zamestnanec teda môže rovno začať pracovať.

Zdroj: Alza

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech