Amazon drony možno už o rok!

  • Svoje plány s doručovaním prostredníctvom dronov Amazon oznámil už dávno. Jedinou prekážkou, ktorá mu stála v ceste, boli zákony. Teraz by sa to však malo zmeniť.
image_1434627140.jpeg
  • Svoje plány s doručovaním prostredníctvom dronov Amazon oznámil už dávno. Jedinou prekážkou, ktorá mu stála v ceste, boli zákony. Teraz by sa to však malo zmeniť.

 

Od včera majú ľudia stojaci za projektom Amazon dronov dôvod na úsmev. Na kongrese sa vysoký úradník Americkej leteckej agentúry (FAA) vyjadril, že zákon regulujúci lietanie dronov bude na miesto do jedného roka. Ihneď po tomto vyhlásení sa k celej situácii vyjadril aj viceprezident Amazonu Paul Misener, ktorý okamžite reagoval som slovami, že Amazon drony budú do vtedy určite pripravené a schopné prevádzky. „Radi by sme začali našim zákazníkom dodávať ich objednávky prostredníctvom dronov čím skôr. Doteraz nám v tom však bránili legislatívne podmienky, ktoré by sa ale mali už konečne meniť. Kým sa zmenia, budeme tvrdo pracovať na tom, aby sme ihneď po ich schválení boli pripravený s našou flotilou dronov.“

 

V júli 2014 Amazon požiadal Americkú leteckú agentúru o vydanie povolenia, aby mohli spustiť naplno testovanie svojim doručovacích dronov. Testovanie sa malo odohrávať v oblasti Seattlu. Vo februári tohto roka vydala FAA aktualizáciu, v ktorej uviedla, že drony by mohli lietať iba za denného svetla a do vzdialenosti iba 150m od ich prevádzkovateľa. Tak, aby ich mál stále na dohľad. Predstaviteľ FAA však pri najnovšom vyhlásení tieto informácie nepotvrdil a ani neprezradil žiadne bližšie informácie.

 

Počkajme si teda na to, ako celá záležitosť dopadne a možnože už o rok vám pristane na záhrade dron s vašou obľúbenou knihou. :)

 

 

zdroj: The Next Web

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK