Amazon pri Seredi rastie raketovou rýchlosťou, firma už spustila aj nábor zamestnancov

  • Stavba Amazonu má reálne kontúry a Slováci už majú šancu si vyhliadnuť tú právu pozíciu pre seba.
amko
facebook.com/gdanskamazon/Amazon
  • Stavba Amazonu má reálne kontúry a Slováci už majú šancu si vyhliadnuť tú právu pozíciu pre seba.

O tom, že spoločnosť Amazon uvažuje nad otvorením logistického centra na Slovensku, sa už dlho špekulovalo. Dnes je jasné, že nová pobočka, ktorá bude slúžiť na vybavovanie nedoručených a vrátených zásielok, vyrastie v Priemyselnej zóne Sereď – v areáli Mountpark, približne na jeseň.

 

Pozitívom je nielen to, že Slovensko je pre Amazon lákavou investíciou, ale najmä to, že nové centrum na ploche viac než 60-tisíc metrov štvorcových vytvorí pracovné miesta pre najmenej tisícku ľudí. Podľa mnohých by to vraj nakoniec mohlo byť aj trikrát viac.

Foto: Amazon

Podľa viceprezidenta spoločnosti Amazonu pre Európu, Roya Perticucci, Amazon už začal s náborom pre rôzne pozície. V Seredi tak dostanú šancu kandidáti na vedúceho prevádzky, inžinieri, ale aj personalisti, účtovníci a samozrejme IT špecialisti.

Na svoje si prídu aj iniciatívni slovenskí absolventi. Vo všeobecnosti hľadajú predovšetkým ľudí s analytickým myslením a túžbou sa neustále zlepšovať. Odborné pozadie záujemcov a vyšperkované životopisy teda nie sú tým najdôležitejším faktorom, vďaka ktorému si tu mladí ľudia nájdu prácu.

Foto: Amazon

Centrum reverznej logistiky nebude prvou skúsenosťou Amazonu so slovenským trhom. Spoločnosť totiž už od roku 2011 pôsobí v Bratislave, kde zamestnáva viac než 800 pracovníkov na podporu predaja a služieb. Zrejme aj úspešná skúsenosť s touto pobočkou presvedčila Amazon o tom, že jeho pôsobenie na Slovensku má potenciál a je dôkazom, že Slovensko je pre zahraničných investorov atraktívne.


Nie náhodou vyrastie nové centrum v okolí Serede, kde sídli najväčší priemyselný park na Slovensku – Priemyselná zóna Sereď. Má skvelé strategické umiestnenie medzi Bratislavou, Trnavou a Nitrou a svoje priestory tu má viacero veľkých spoločností ako napríklad Lidl.

Foto:facebook.com/GoldbeckSlovakia

Aj vďaka tomu je v tejto oblasti jedna z najnižších nezamestnaností v krajine, ktorá prekonala aj Bratislavu. S príchodom Amazonu sa situácia len zlepší a môže byť nádejou aj pre obyvateľov okolitých okresov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech