Ani motorka ani bicykel, čo je to?

  • Likehorse nie je bežný bicykel, no nie je to ani motorka. Je to nový dopravný prostriedok fungujúci na báze elektromobility, ktorý vyvíja skupinka Slovákov.
image_1419851508.png
  • Likehorse nie je bežný bicykel, no nie je to ani motorka. Je to nový dopravný prostriedok fungujúci na báze elektromobility, ktorý vyvíja skupinka Slovákov.

 

Ak by sme chceli Likehorse zjednodušene opísať, dalo by sa povedať, že je to vlastne bicykel bez pedálov. Ako hnaciu silu využíva elektrinu a práve preto ho jeho konštruktéri považujú za možného popularizátora elektromobility. Keďže oproti motorke jazdíte takmer zadarmo a nepotrebujete žiadne poistenia či vodičský preukaz, Likehorse je mimoriadne ľahko dostupný skoro každému.

 

 

Jeho používanie na štýl bežného bicykla ala „sadni a choď“ je takisto bezproblémové. Navyše vďaka svojej hmotnosti, ktorá nepresahuje klasický bicykel, sa dá jednoducho vyložiť na nosič auta a rýchlim odňatím predného kolesa ho bez väčšej námahy zložíte aj do kufra. Nabíja sa cez bežnú, 220V zásuvku.

Design ide ruka v ruke s užívateľskou jednoduchosťou a je takisto jednoduchý a hladký. Komponenty ako batérie či ovládací systém sú zabudované. Časti, ktoré sú v priamom kontakte s užívateľom, majú prírodný charakter (koža).

 

 

Likehorse je jedinečný pretože je „2x eko“. Okrem toho, že jeho používanie je ekonomicky nenáročné (veľmi lacné v porovnaní s bežnými dopravnými prostriedkami, ktoré treba tankovať), nemá negatívny vplyv na životné prostredie, je ekologický. Likehorse je možné ovládať aj cez smartphone – sledovanie dojazdu, nastavenie štýlu jazdy, navigácia, nastavenie osvetlenia, uzamknutie atď.

Prvý prototyp Likehorse mal 1kW/1,4 hp motor, 14 Ah batériu a dosahoval maximálnej rýchlosti 40 hm/h. Pozrite si aj nasledujúce video :). 

 

 

Momentálne pracujú na druhom prototype Likehorse, ktorý by sa mal už čo najviac priblížiť finálnemu produktu. Použitím menšieho motora, karbónového rámu a pridaním väčšieho množstva článkov v battery packu chcú dosiahnuť zníženie hmotnosti z 24kg na 12kgpredĺženie možného dojazdu na 50 kilometrov.

 

 

A prečo sa Likehorse volá práve takto? Jeho výrobcov inšpiroval kôň preto, že je tichý, inteligentný a ušľachtilý a zároveň prijíma iba ekologickú potravu, rovnako ako ich produkt. Myslíte, že má Likehorse u nás šancu a vymenili by ste zaňho svoj bicykel? :)

 

 

Zdroj: Likehorse

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech