Ani viera v čiernu mágiu ho neuchránila: Mafiánsky bos Ošo spod Trenčína si výslnie užíval len krátko

  • Jozef Kucmerka, známy ako Ošo, bol bosom trenčianskeho podsvetia
  • Zaujímal sa o okultizmus a čiernu mágiu, tá mu však nesmrteľnosť nezaručila
mafia trenčín a okolie
Ošo vládol trenčianskemu a dubnickému mafiánskemu podsvetiu, TASR/Radovan Stoklasa, REPROFOTO: Facebook/SLOVENSKÁ MAFIA
  • Jozef Kucmerka, známy ako Ošo, bol bosom trenčianskeho podsvetia
  • Zaujímal sa o okultizmus a čiernu mágiu, tá mu však nesmrteľnosť nezaručila

História konca minulého storočia sa nepopierateľne viaže s mafiánskymi praktikami a organizovaným zločinom. Svoje pole pôsobnosti tieto skupiny rozšírili až na celé územie Slovenska (niektoré i s presahom do zahraničia), a tak výnimkou nebolo ani okolie Trenčína a Dubnice nad Váhom.

V tomto regióne krvilačne „kraľoval“ mafiánsky bos známy pod prezývkou Ošo. Jeho skutočné meno bolo Jozef Kucmerka a do povedomia sa zapísal nielen pre vydieranie, vypaľovanie, znásilňovanie žien či pre inú kriminálnu činnosť, ale aj pre svoj obrovský záujem o okultizmus a čiernu mágiu. Ani tá ho však nezachránila pred neúprosným osudom, ktorý ho dobehol.

Známa tvár západoslovenského mafiánskeho podsvetia naháňala hrôzu všade, kam sa pohla. Očo bol skutočne neprehliadnuteľný, a to aj pre svoju farbu vlasov, ktorá mu vyslúžila prezývku Hrdzavý. 

Svoj vplyv a moc si naplno uvedomoval, o čom svedčí aj jeho prehovor, ktorý sa dostal do knihy Gustáva Murína Mafia na Slovensku – Osudy bossov Černákovej éry: „Buď sa stanem pánom Slovenska, alebo ma do troch rokov zastrelia.“

Milovník okultizmu i čiernej mágie

Neraz bol trestaný za krádež a menej závažné trestné činnosti. Jeho prioritou bolo výpalné, ku ktorému sa viaže vydieranie, lúpeže, pašovanie drog, znásilnenia nevinných žien a dokonca pár pokusov o vraždu.

O Kucmerkovi sa hovorí, že terorizoval miestne obyvateľstvo a zámerne vyvolával konflikty, ktoré zväčša končili tvrdou bitkou. Reštaurácie a hotely mu nielenže platili výpalné, ale v každej z nich musel mať trvalú rezerváciu osobného stola a miesta na parkovanie. Ak to tak nebolo, nasledoval fyzický útok.

Gang ošovcov si tiež pomocou bielych koní nechával prepisovať podiely v rôznych firmách. Podobne to riešil s luxusnými autami. Menší živnostníci mu platili 10 000 slovenských korún za jeden mesiac, tí väčší zas desaťnásobok tejto sumy.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Plus, MY Považská, SME, Nový Čas, Redakcia, Redakcia, Redakcia, Nový Čas, SME

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá