Aplikácia Google Translate prichádza s obrovskou aktualizáciou!

  • Google Translate sa práve stal najmenej stokrát užitočnejším pre používateľov Androidu. Nová funkcia „Tap to Translate“ im totiž umožní preložiť text z hociktorej aplikácie.
Google-Tap-to-Translate
  • Google Translate sa práve stal najmenej stokrát užitočnejším pre používateľov Androidu. Nová funkcia „Tap to Translate“ im totiž umožní preložiť text z hociktorej aplikácie.

Ak máš Android, budeš odteraz vedieť rýchlo a pohodlne preložiť akýkoľvek text. Keď si teraz napríklad skopíruješ text zo správy, ktorá ti došla na WhatsApp, objaví sa ti na displeji malá bublina – stačí, ak na ňu potom klikneš a uvidíš preložený text. Samozrejme si pritom dokážeš ľahko meniť jazyky, do ktorých chceš text preložiť.

Googles-Tap-to-Translate-makes-it-easy-to-understand-and-reply-to-messages-in-other-languages

Novinky prichádzajú ale aj pre používateľov iOS. Tí budú môcť pre preklady začať používať Offline Mode, ktorý je pre používateľov Androidu už dobre známy. Offline Mode bude pritom obsahovať menšie prekladové balíčky, ktoré by mali byť ľahko stiahnuteľné aj so slabším pripojením.

Google-translate-offline-mode-package

Tieto jazykové balíčky budú po novom vo veľkosti 25MB, čo, ako hovorí Google, znamená redukciu až o 90 percent. Jazyky v režime offline si vieš pritom sprístupniť jednoduchým kliknutím na šípku vedľa názvu jazyka.

No a navyše Google pridáva aj Čínštinu do svojej funkcie Word Lens. Pokiaľ Word Lens nepoznáš, ide o možnosť v reálnom čase preložiť slová či vety, ktoré zaznamenáš fotoaparátom. To môže byť skutočne užitočné pri návšteve cudzích krajín, kde sa takto ľahko zorientuješ v značkách na ulici či v jedálnom lístku.

zdroj: thenextweb.com, zdroj fotografií: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK