Apple Airpods – Apple dá zbohom káblom!

RUDOLF NEČAS / 5. októbra 2015 / Lifehacking

Apple pravdepodobne pripravuje bezdrôtové slúchadlá. Vo viacerých krajinách si zaregistrovala ochrannú známku „AirPods“.

 

Spoločnosť Entertainment in Flight sídliaca v Corporation Trust Center v Delaware, podala 22. Septembra žiadosť na zaregistrovanie obchodnej značky AIRPODS. Zaujímavé na tom je, že táto spoločnosť vznikla len niekoľko týždňov pred podaním žiadosti a až do jej podania bola úplne neaktívna. Podľa servera MacRumors to môže znamenať prepojenie tejto firmy s gigantom Apple.

 

 

Podobnú taktiku vytvárania „schránkových firiem“ na utajenie nových projektov, použilo Apple v minulosti už viac krát. Napríklad pred predstavením iPadu si jeho obchodnú značku zaregistrovali pod britskou spoločnosťou „IP Application Development“ (IPAD Ltd.).

 

Momentálne síce neexistuje žiadne priame prepojenie medzi spoločnosťou Apple a značkou AirPods, zistené skutočnosti však silne naznačujú, že túto registráciu majú na svedomí práve oni. V registrácií tejto obchodnej značky sa spomína audio príslušenstvo, slúchadlá, mikrofóny, bezdrôtové komunikačné zariadenia, a podobné produkty.  Keďže bežné Apple slúchadlá sa volajú EarPods, špekulácie o názve AirPods pre ich bezdrôtovú verziu sa zdajú byť rozumné.

 

 

Dokument ďalej cituje žiadosť o obchodnú známku AirPods v Jamajke z konca marca. Spomínaná krajina je spoločnosťou Apple obľúbená, o čom svedčia nedávne žiadosti pre „iWatch“ a „Thunderbolt“. Je to hlavne kvôli tomu, že Jamajka nemá online databázu obchodných značiek, čo pre Apple znamená ľahšie ukrytie registrácií. Ďalšiu vierohodnosť tejto teórií pridáva fakt, že spoločnosť Entertainment in Flight pri podaní žiadosti spolupracovala s advokátskymi kanceláriami, ktoré zvyknú podobné úkony robiť priamo pre Apple. A nakoniec – ako kontaktný údaj bol použitý Gmail účet. Schránkové spoločnosti Apple pri ich žiadostiach takmer vždy využívajú adresu na Gmaili.

 

S Apple Watch získal bezdrôtový prenos zvuku väčšiu rolu v produktovej línii tejto firmy. Spoločnosť už dlhšie vlastní viacero patentov pre podobné zariadenie, napríklad systém potlačenia hluku a technológiu prenosu zvuku kosťou. Aj keď Apple v roku 2014 kúpou značky Beats získalo viacero modelov bezdrôtových slúchadiel, spoločnosť dala jasne najavo, že nedôjde k žiadnemu miešaniu hardvéru.

 

Bezdrôtové AirPods majú používať technológiu Bluetooth. Možno ich uvidíme ako príslušenstvo pre zatiaľ špekuláciami opradený iPhone 7. Na potvrdenie či vyvrátenie týchto informácií nám však neostáva nič iné, než čakať.

 

Pridať komentár (0)