Apple odhalil vianočnú reklamu z dielne rodáka zo Slovenska. Čakal na ňu celý svet, rozcíti aj tých najtvrdších chlapov

  • Zasnežené reklamy nám symbolizujú, že čas do Vianoc sa pomaly, ale isto kráti
  • S dokonalým krátkym filmom prišiel aj Apple
Reklama
reprofoto/youtube/ADdictive
  • Zasnežené reklamy nám symbolizujú, že čas do Vianoc sa pomaly, ale isto kráti
  • S dokonalým krátkym filmom prišiel aj Apple

Spomínaš si na obdobie, keď si ako malý z okna sledoval svojho snehuliaka dúfajúc, že vydrží minimálne niekoľko nasledujúcich týždňov? Dievčatko z reklamy na Apple malo o niečo vyššie ambície. Snehuliaka chcelo zachovať až do nasledujúcich Vianoc.

Až do nasledujúcich Vianoc

Apple počas reklamy na rok 2021 propaguje profesionálny fotoaparát telefónu iPhone 13. Režisér Jason Reitman v spolupráci so svojím otcom Ivanom vytvoril príbeh o snehuliakovi, ktorý dojíma ľudí po celom svete.

Krátky film s trefným názvom „Saving Simon“  bol preto celý natočený výhradne pomocou mobilného telefónu.

Reklama poukazuje na snahy mladého dievčaťa, ktoré chce zachrániť svojho milovaného snehuliaka a celý rok ho tak držať v mrazničke, pokiaľ opäť konečne nenasneží. Ako píše portál Decider, v poslednej scéne nastáva zvrat, ktorý dojme nie len detského diváka.

Logo

Aj napriek tomu, že na televíznej obrazovke budeš môcť zahliadnuť len 60-sekundovú verziu reklamy, celý trojminútový film si môžeš pustiť prostredníctvom YouTube. Okrem toho, Apple na spomínanej platforme zverejnil aj pohľad zo zákulisia tvorby „Saving Simona“.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Jason Reitman (@jasonreitman)

Režisér z Komárna

Ako sme už uviedli vyššie, spomínanú reklamu režíroval Jason Reitman so svojim otcom Ivanom. Reitmanovci sú v Hollywoode už ostrieľanými číslami a pozná ich celý filmový priemysel. Málokto však tuší, že Ivan Reitman sa narodil v Komárne.

Ako štvorročný však musel kvôli židovskému pôvodu odísť s rodičmi do Kanady. „Pamätám si len posledný deň. Hral som sa pred domom a rodičia ma zavolali domov. Ešte som stihol kamarátovi zakričať, že sa uvidíme po večeri. Bol júl, ale rodičia na mňa navliekli kopec šiat a išli sme do prístavu,” cituje režiséra miestny web AhojKomarno.

Zdroje: decider.com, ahojkomarno.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie