App­le spúš­ťa novú služ­bu na stre­a­mo­va­nie hud­by — už dnes!

Tomáš Kahn / 8. júna 2015 / Lifehacking

Už počas dneš­né­ho WWDC App­le Key­no­te bude do sve­ta ofi­ciál­ne po prvý krát spus­te­ná služ­ba na stre­a­mo­va­nie hud­by. Potvr­dil to gene­rál­ny ria­di­teľ Sony Music Doug Mor­ris.

 

Reči o tom, že Apple chystá spustiť vlastnú platformu na streamovanie hudby sa šírili už dlhšiu dobu. Iba pred pár mesiacmi sa však tieto chýry aj oficiálne potvrdili a dnešným dňom sa predstavia aj svetu. Morris zatiaľ neprezradil žiadne iné podrobnosti, avšak je jasné, že Apple Music Stream poriadne rozvíri hudobné vody.

To, na akom biznis modely bude fungovať nová služba Applu, sa dozvieme už dnes večer počas Apple WWDC. Iba pre príklad, iTunes Radio od Apple funguje s reklamami aj pre "neplatiacich" používateľov. Tí platiaci to majú samozrejme bez reklám. Je teda vysoko pravdepodobné, že podobným spôsobom budem fungovať Apple Music Streaming.

 

 

Je jasné, že akvizícia spoločnosti Beats vylepšila vyjednávaciu pozíciu Applu s jednotlivými nahrávacími spoločnosťami, ktoré zastupujú hudobníkov. Morris ďalej pochválil Apple za jeho doterajší prístup k projektu.

Je známe, že Spotify nebolo nikdy ziskové, čo určite nie je cieľom Applu. Práve naopak, Apple je zhodnutý na streamovaní hudby zarobiť. Ako to chce spraviť sa dozvieme už dnes večer.

 

zdroj: The Next Web

Pridať komentár (0)