Apple začiatkom roka oživí štvorpalcový iPhone, tvrdia analytici

  • Rešpektovaný bezpečnostný analytik Ming-Chi Kuo predpovedá na začiatok 2016 obnovený 4-palcový iPhone, ktorý by sa mal podobať na iPhone 5S.
image_1446665045.jpeg
  • Rešpektovaný bezpečnostný analytik Ming-Chi Kuo predpovedá na začiatok 2016 obnovený 4-palcový iPhone, ktorý by sa mal podobať na iPhone 5S.

 

 

Podľa Minga bude zariadenie predstavené s rovnakým procesorom A9, ktorý majú aj zariadenia 6S a 6S Plus, rozdielom však bude, že tento menší brat nebude vybavený technológiou 3D touch. Apple tak chce dosiahnuť odlišnosť jednotlivých modelov.

„Dopyt po 4-palcovom zariadení je na trhu stále prítomný. Práve preto veríme, že Apple toto zariadenie nakoniec predstaví.“, tvrdí Kuo v správe pre investorov uverejnenej na portáli Mac Rumors. Podľa Kua je 5S oveľa populárnejšie zariadenie ako 5C a od nového zariadenia čaká tiež kovové telo. Návrat rady „C“ sa vraj nekoná.

 

 

Prečo tomuto pánovi veriť? Počas posledných rokov správne predpovedal predstavenie 4.7 a 5.5 palcových iPhonov, veľkosti hodiniek Apple Watch a rovnako príchod 12-palcového MacBooku. Odhadol dokonca takmer celú špecifikáciu najnovšieho iPhonu 6S.

Som veľmi zvedavý, z akých štatistík Apple vychádza, ak sa toto zariadenie skutočne chystá predstaviť. Je však otázne aký je skutočný záujem a či zákazníkov zbytočne len nepopletú, tak ako to spravil GoPro a tvrdo na to doplatil.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK