Apple zarobilo za štvrťrok na iPhone viac ako Google na Androide za celú existenciu

  • Súdny proces medzi spoločnosťami Google a Oracle odhaľuje nové dôveryhodné informácie. Patrí medzi ne napríklad to, že Google firme Apple zaplatil za to, aby ostal predvoleným vyhľadávačom v zariadeniach so systémom iOS.
tim-sundar-apple-vs-google-header
  • Súdny proces medzi spoločnosťami Google a Oracle odhaľuje nové dôveryhodné informácie. Patrí medzi ne napríklad to, že Google firme Apple zaplatil za to, aby ostal predvoleným vyhľadávačom v zariadeniach so systémom iOS.

Taktiež sa verejnosť môže dozvedieť, že Google platí firme Apple určitú časť zisku z jeho reklamy, ktorá je zobrazovaná na zariadeniach so systémom iOS, čo má spoločnosť Apple motivovať k tomu, aby naďalej spolupracovala s Google.

Apple CEO Tim Cook gestures while speaking at the Apple Worldwide Developers Conference in San Francisco, Monday, June 2, 2014. Apple's Mac operating system is getting a new design and better ways to exchange files, while new features in the software for iPhones and iPads include one for keeping tabs on your health. (AP Photo/Jeff Chiu)

 

Najnovšie na verejnosť unikli informácie o ziskoch spoločnosti Google z jej operačného systému Android, ktorý je najviac rozšíreným systémom pre mobilné zariadenia na celom svete. Za celú dobu jeho existencie na ňom Google zarobil 22 miliárd dolárov v čistom zisku a príjem činil 31 miliárd dolárov. Aj keď sa zdá toto číslo byť vysoké, stačí sa pozrieť na spoločnosť Apple, ktorá za posledný kvartál zarobila na svojom iPhone viac ako 32 miliárd dolárov, čo znamená, že ak to takto pôjde ďalej, tak Apple každý štvrťrok zarobí na predaji svojho telefónu viac, ako zarobil Google na Androide doteraz.

iphone-sales-chart-quarterly

 

Treba si však uvedomiť, že je to síce zaujímavá štatistika, ale porovnávame operačný systém, ktorý je poskytovaný úplne zadarmo, s mobilným telefónom, ktorého cenovka je jednou z najvyšších v danom segmente. Zatiaľ čo Apple predáva produkt, príjmy Google väčšinou pochádzajú z predaja reklamy či aplikácií v Google Play. Možno aj to je dôvod, prečo chce Google predávať svoje vlastné zariadenia. Prvú iniciatívu môžeme vidieť už pri Nexusoch, medzi ďalšie patrí napríklad projekt Ara, čo je koncept modulárneho smartfónu, ktorý sa mal dostať do predaja už minulé leto.

banner

Zdroj: thinkapple.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK