Arca Capital sa spoločne s americkým investorom Carlom Icahnom postaví proti privatizačnému plánu spoločnosti AmTrust

  • Skupina Arca Capital má v pláne vytvoriť koalíciu s Carlom Icahnom a ďalšími minoritnými akcionármi
  • Chce tak zabrániť navrhovanej privatizácii spoločnosti
hunters-race-408744-unsplash
unsplash.com
  • Skupina Arca Capital má v pláne vytvoriť koalíciu s Carlom Icahnom a ďalšími minoritnými akcionármi
  • Chce tak zabrániť navrhovanej privatizácii spoločnosti

Praha – Arca Capital, jeden z najväčších akcionárov spoločnosti AmTrust Financial Services, Inc. (NASDAQ: AFSI), vlastniaci podiel vo výške 2,4 %, sa spoločne s Carlom Icahnom a ďalšími minoritnými akcionármi plánuje postaviť proti navrhovanej privatizačnej transakcii. Carl Icahn nedávno informoval, že vlastní viac ako osemnásť miliónov akcií spoločnosti, teda podiel približne vo výške 9,4 %.

Skupina Arca Capital dlhodobo zastáva názor, že AmTrust Financial Services je v zásade silný podnik, a spochybňovala odôvodnenie jeho poklesu o viac ako 50 % od januára 2017. Počas týchto 15 mesiacov sa cena akcií prepadla z viac ako 27 $ za akciu na menej ako 13 $ za akciu bez toho, aby v podniku došlo k nejakým významným zmenám. Zatiaľčo držitelia kmeňových akcií prišli o penzijné fondy a sporiace účty, CEO Barry Zyskind a jeho príbuzní se teraz snažia podnik privatizovať za cenu, ktorú Arca považuje za absurdne nízku.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: unsplash.com

Arca Capital, ktorá vlastní zhruba 2,4 % vydaných akcií spoločnosti AmTrust Financial, vedie menom minoritných investorov od marca 2018, kedy bol privatizačný plán oznámený, informačnú kampaň proti tejto transakcii. Súčasťou kampane bolo založenie organizácie ProtectAmTrustInvestors.org, rokovanie s príslušnými vplyvnými subjektmi, propagačné aktivity a dokonca demonštrácie nespokojných akcionárov a spojencov pred sídlom spoločnosti AmTrust. Účelom tejto kampane bolo vždy vytvoriť silnú koalíciu proti uvedenej privatizácii. Akcionári v čele so skupinou Arca, ktorá viackrát žiadala vedenie o dokumentáciu, aby mohla posúdiť, či pokles akcií mohol byť spôsobený zámernou manipuláciou, ktorú presadil CEO Barry Zyskind, vyžadujú transparentnosť a reformu spoločnosti AmTrust. 

„AmTrust Financial je v zásade silná spoločnosť, ale kroky pána Zyskinda a jeho spojencov ju znehodnotili. Nech už tieto kroky boli zámerné alebo nie, viedli k významnému poklesu ceny akcií, ktorý poškodil bežných investorov, ale umožnil lacný predaj spoločnosti Barrymu Zyskindovi. Vedenie AmTrust prinajmenšom využilo neistú situáciu spoločnosti a nepriaznivé podmienky na trhu v snahe lacno privatizovať spoločnosť AmTrust,“ uviedol Pavol Krúpa, spolumajiteľ a zakladateľ skupiny Arca Capital.

Pavol Krúpa tiež uvítal zapojenie Carla Icahna: „Carl Icahn je skvelým aktivistickým investorom, ktorý dokáže odhaliť zlé hospodárenie a pochybné obchody. Skupina Arca Capital je pripravená spolupracovať s pánom Icahnom v záujme zastavenia privatizačného plánu a uplatnenia jeho osvedčených a správnych metód k navýšeniu hodnoty akcií.“

Pavol Krúpa vníma skupinu Arca Capital ako zástancu práv malých investorov, a to ako v spoločnosti AmTrust Financial, tak v rámci svojich ďalších projektov po celom svete. „Konáme menom minoritných investorov a budeme bojovať, aby sme chránili ich záujmy, keď sa domnievame, že kroky vedenia uvedeným záujmom neslúžia. Skrátka im kryjeme chrbát.“

zdroj: TS Arca Capital

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech