Audi R8 Star of Lucis je svetový unikát vyrobený kvôli hre. Tento mesiac sa dá získať v lotérií

  • Vďaka spolupráci inžinierov z Audi a skúsených profesionálov z akadémie Lucis vzniklo unikátne auto.
aud
  • Vďaka spolupráci inžinierov z Audi a skúsených profesionálov z akadémie Lucis vzniklo unikátne auto.

Final Fantasy je hra, ktorej začiatok sa datuje až od roku 1987. Aj keď u nás nie je až tak preslávená, v Japonsku ide o veľký fenomén s obrovskou základňou fanúšikov. Tí sa už zrejme neradia len do skupiny “ geekov s konzolou v ruke”, a tak pre nich Audi pripravila v spolupráci s autormi hry jedinečnú R8, ktorá sa v lete objavila aj vo filme Kingsglaive Final Fantasy XV.

auddd

Práve vďaka plánovanému vydaniu hry Final Fantasy XV je možné získať jedinečný model Audi R8 Star of Lucis, ktorého dizajn je inšpirovaný touto hrou. Na svete vznikol len jeden jediný kus tohto špeciálneho modelu, ktorý predáva japonská značka Audi. Cena je stanovená na zhruba 470-tisíc dolárov (cca 431000 eur).

aud2

Všetci záujemcovia sa už od 21. novembra môžu prihlásiť do lotérie, ktorej víťaz auto síce zadarmo nezíska, ale bude mať to privilégium si ho zakúpiť a stať sa vlastníkom svetového unikátu. Celý vizuálny koncept vozidla vzdáva hold princovi Noctisovi, ktorý predstavuje hlavnú postavu Final Fantasy XV. “Aby sme oslávili  20. narodeniny princa Noctisa, dediča trónu, Audi pre neho navrhlo špeciálny model Audi R8 Star of Lucis,”  píše sa na oficiálnom webe automobilky.

aud3

Na aute je preto možné postrehnúť vizuálne prvky, typické práve pre Noctisa a rod Lucis, do ktorého patrí. Charakteristická je čierna farba, ale aj štýl krytov na kolesách. Tento model má byť schopný dosiahnuť maximálnu rýchlosť 330 km/h a to vďaka 5,2 litrovému motoru R8 V10 a sedemrýchlostnej prevodovke. Final Fantasy XV vychádza už 29. novembra pre PlayStation 4 a pre Xbox One. Táto séria vďaka novému dielu ožije po dlhých šiestich rokoch.

aud4

Nie je to však prvýkrát, kedy sa takýmto spôsobom spojil automobilový priemysel s tým herným. Príkladom je veľmi špeciálna edícia hry Grid 2, ku ktorej ponúkali za 190-tisíc dolárov extrémne rýchle BAC Mono. Saints Row 4 išlo ešte ďalej a za 1 milión dolárov sa dalo ku hre zakúpiť Lamborghini Gallardo a Toyotu Prius.

zdroj:theverge.com zdroj obrázkov:theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech