Austrálčania sa chvália najrýchlejšou LTE sieťou na svete

  • Ak si v tejto chvíli predstavíš LTE sieť na Slovensku, určite ťa napadne stále nie práve optimálne pokrytie alebo vysoké ceny dátových balíkov. Zdá sa ale, že v Austrálii riešia oveľa príjemnejšie problémy.
celltower
  • Ak si v tejto chvíli predstavíš LTE sieť na Slovensku, určite ťa napadne stále nie práve optimálne pokrytie alebo vysoké ceny dátových balíkov. Zdá sa ale, že v Austrálii riešia oveľa príjemnejšie problémy.

Ešte v októbri minulého roka procesorový gigant, spoločnosť Qualcomm, riešila spolu s Netgearom, Ericssonom a Telstrou zavedenie prvej gigabitovej LTE sieti v ďalekej Austrálii. Všetko prebehlo podľa plánov a dnes na slávnostnej udalosti v Sydney sa takáto prevádzka oficiálne odprezentovala širokej verejnosti. Operátor preukázal rýchlosti siete, ktoré činia pri sťahovaní 930 Mbps, respektíve upload dokáže vyprodukovať parádnych 130 Mbps.

 

foto: prt scr Fontech

Prvým zariadením s takýmto LTE modemom je mobilný router Nighthawk M1 od spoločnosti Netgear. Ten je obdarený teda najvýkonnejším modemom Snapdragon X16, ktorý ponúka napríklad 4X4 MIMO a dokáže poňať až 20 zariadení naraz. Výdrž vstavanej batérie sa odhaduje na 24 hodín nepretržitej prevádzky. Tento router dokonca disponuje aj jedným USB Type-C a klasickým USB portom, pričom môže poslúžiť aj ako externá batéria a dobiť tak tvoj smartfón. S týmto najpokročilejším LTE modemom na trhu budú disponovať aj všetky smartfóny s procesorom Snapdragon 835, ktoré prídu už o pár týždňov.

NENECHAJ SI UJSŤ

zdroj fotografie: Androidcentral

Predaj routra sa spustí začiatkom budúceho mesiaca za približne 251 €. Nová gigabitová LTE sieť bude zatiaľ dostupná v centrálnych obchodných štvrtiach Brisbane, Sydney a Melbourne, pričom je taktiež dobré vedieť, že Qualcomm vyhlásil testovanie v ďalších 11 krajinách s 15 poprednými operátormi. Na záver si ešte predstavme, čo znamená takáto rýchlosť sťahovania a odosielania pri bežných úkonoch, ktoré vykonávame.

  • 300 MB epizódu seriálu stiahneš za 16 sekúnd
  • 3 GB HD film len za 3 minúty
  • Bežnú skladbu o veľkosti 3,5 MB za zlomok sekundy

zdroj: fontech.startitup.sk, zdroj titulnej foto: Androidcentral

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech