Bicykel a mlynček na kávu v jednom? Bizarný startup zo Slovenska baví ľudí

  • Láska ku bicyklom a slovenskej káve dokáže naozaj divy. Dôkazom sú aj dvaja startupisti, ktorí svetu predstavili svetový unikát - Cyklomlynček.
7-1070x500
archív:Popradská káva
  • Láska ku bicyklom a slovenskej káve dokáže naozaj divy. Dôkazom sú aj dvaja startupisti, ktorí svetu predstavili svetový unikát - Cyklomlynček.

“Nemali sme peniaze na sofistikovaný kávovar, ale mali sme bicykel,” začínajú popisovať svoje začiatky podnikavci zo Slovenska, ktorých každodenná jazda na bicykloch a láska ku káve nakopla k novému a trochu netradičnému startupu. A keďže pokrok nezastavíš, mladíci skonštruovali Cyklomlynček – prvý bicykel na svete, ktorý za jazdy pomelie čerstvú, voňavú kávu.

foto:archív:Popradská káva

Ak si si už začal zo svojho budgetu vyhradzovať čiastku na zadováženie si tohto multifunkčné stroja, asi ťa sklameme. Sériová výroba zatiaľ, žiaľ, nie je v pláne, ale ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy a káve, či bicyklom už vonkoncom nie.

foto:archív:Popradská káva

Cyklomlynček si budeš môcť dôkladne prezrieť v naozaj vydarenej reklame na Popradskú kávu, na ktorú nedá dopustiť nejedna slovenská babička, hipster, či iný „kávopič“. Dvojica startupistov tu kávológovi predstavuje svoj bizarný stroj, no ako sa situácia vyvŕbi sa oplatí pozrieť v tomto videu:

Popradská káva tak znovu nesklamala a po hipsteroch pijúcich kávu sa púšťa do konceptu so startupistami, ktorý nie je o nič „suchší“. Aj vďaka nestarnúcej Popradskej káve, na Slovensku vzniká reklama, z ktorej cítiť, že je robená pre ľudí s humorom a nadhľadom.

Táto značka dokázala, že na to, aby ste pôsobili ako trendy brand, nemusíte meniť niekoľko rokov starý dizajn produktu. Práve na tomto príklade je vidieť, že vytvorením nevtieravého príbehu s troškou humoru sa dá bez problémov zabodovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech