Tento bicykel si poskladáš ako dáždnik

  • Tento kreatívny skladací bicykel má naozaj štýl.
bb
  • Tento kreatívny skladací bicykel má naozaj štýl.

Skladovanie bicykla môže predstavovať celkom náročný proces. Nezáleží pri tom, či žiješ v meste v paneláku alebo na dedine v rodinnom dome. Vo vyspelých mestách, kde sú cyklotrasy bežnou súčasťou života je častokrát nelogické bicykel nemať, keďže sa sním do práce dostaneš niekoľko krát rýchlejšie ako autom.

bike0zdroj fotografie:feeldesain.com

Avšak predovšetkým vo veľkomestách ľudia vlastnia zväčša malé byty a priestoru nie je nazvýš, stáva sa priam vyhľadávanou komoditou.

bike1

feeldesain.com

Veľa ľudí používa na uskladnenie bicykla obývačku, spálňu alebo balkón. Toto nepraktické riešenie otravuje mnohým ľuďom život.

bike22

zdroj fotografie:feeldesain.com

Nikomu sa predsa nechce zakaždým vtesnávať bicykel do výťahu alebo ho vláčiť po schodoch. Našťastie aj tento problém sa dočkal naozaj kreatívneho riešenia, ktoré sa zrodilo v Taliansku.

bike3zdroj fotografie:feeldesain.com

Skladacie bicykle nie sú na trhu žiadnou novinkou. Čo by ste však povedali na bicykel, ktorý sa dá zložiť do tvaru a veľkosti dáždnika?

bike4zdroj fotografie:feeldesain.com

Bicykel Sada Bike to dokáže. Aj keď je na svete zatiaľ len jeho prototyp, má veľké šance stať sa obľúbeným produktom budúcnosti.

bike5zdroj fotografie:feeldesain.com

Za projektom stojí taliansky inžinier Gianluca Sada, ktorý strávil jeho prípravou a realizáciou niekoľko rokov. Zameral sa najmä na štúdium a skúmanie znižovania váhy a rozmerov výsledného produktu.

bajk

 

Kvôli stabilite však kolesá bicykla ponechal v štandardných rozmeroch 26″. Tie sa pri skladaní odpájajú.

kolozdroj fotografie:feeldesain.com

„Projekt má ambície vydlaždiť cestu pre nový, široko dostupný a ľahko prenosný systém mobility, ktorý svojou všestrannosťou a osobným štýlom vnáša do tradičných bicyklov dynamiku,“ vysvetľuje Sada v súčasnosti hľadajúci investorov.

zdroj:inhabitat.com zdroj titulnej fotografie:feeldesain.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech