Biela Noc je za dverami. Takto ovplyvní dopravu v Bratislave

  • Dlho očakávaný festival Biela Noc už pomaly klope na brány mesta
  • Okrem množstva umeleckých diel, ktoré rozžiaria mesto však treba počítať aj s určitými obmedzeniami týkajúcimi sa dopravy
biela
Biela Noc
  • Dlho očakávaný festival Biela Noc už pomaly klope na brány mesta
  • Okrem množstva umeleckých diel, ktoré rozžiaria mesto však treba počítať aj s určitými obmedzeniami týkajúcimi sa dopravy

Nakoľko od River Parku až po Euroveu bude vytvorená dočasná pešia zóna, padne vhod vedieť kadiaľ nábrežie pohodlne obísť. S uzávierkou sa začne 29.9.2018 od 18:20 a potrvá do 02:00.

Odklon dopravy od Karlovej Vsi

V smere od Karlovej vsi bude čiastočná uzávierka oboch jazdných pruhov do centra v úseku od zástavky River park po most SNP. Doprava bude v tomto úseku presmerovaná do protismeru cez električkovú koľaj v križovatke Zukermandel. Je dôležité mať na pamäti, že električková doprava premáva celkom bez obmedzení, preto je nutné dbať na zvýšenú opatrnosť pri prejazde cez električkové trate.

Odklon dopravy v trase do centra

Organizátori festivalu odporúčajú vodičom smerujúcim do centra využiť alternatívne trasy ako je Pražská ulica alebo cez most Lafranconi po Einsteinovej. Do centra sa dostaneš napríklad cez most SNP. Do mestskej časti Ružinov sa odporúča použiť most Apollo či Prístavný most, nakoľko tieto trasy budú bez obmedzení.

Uzávierka v smere do centra

Na Rázusovom nábreží treba počítať s úplnou uzávierkou v úseku od mosta SNP po Šafárikovo námestie. Spomínaný smer od Karlovej Vsi, presmerovaný do protismeru bude pod mostom SNP odklonený na Staromestskú ulicu.

V opačnom smere doprava tranzitujúca cez Dostojevský rad smerujúca do Karlovej Vsi, by sa mala držať trasy cez Landererovu a most Apollo, kvôli vyhnutiu sa obmedzeniam. Doprava v tomto smere bude odklonená na Bezručovu ulicu.

Obyvatelia Starého mesta sa dostanú do centra napríklad Bezručovou , Gajovou, Greslingovou a následne Medenou ulicou.  Avšak návštevníkom Bielej Noci organizátori neodporúčajú parkovať v centre mesta, ale na záchytných parkoviskách zriadených na Tyršovom nábreží a pod Starým mostom.

Výjazd obyvateľov z centra mesta

V súvislosti s uzávierkou nábrežia je nutné uzavrieť aj Štúrovú ulicu od križovatky s Grosslingovou. Tu budú môcť vozidlá odbočiť priamo na Medenú ulicu. Ostatné vozidlá budú otočené do protismeru naspäť na Špitálsku ulicu. Ulice v centre vyúsťujúce do Štúrovej ulice, čiže Tallerova, Dobrovičova, Tobrúcka, budú na čas trvania festivalu slepé. Vodiči budú nasmerovaní cez Tobrúcku ulicu na Medenú, Palackého, Jesenského a von z centra. Tobrúcka ulica bude v úseku od Medenej po Múzejnú obojsmerná kvôli zachovaniu výjazdu z centra mesta.

Zoznam spojov posilnenej MHD

Vozidlá s vyššou kapacitou budú nasadené na linkách 8, 9, 30, 70, 91 a 207. Premávka denných spojov MHD bude predĺžená na električkových linkách 3, 4 a 8 po bežných trasách v intervale 15 minút až do cca 2:00. (Posledné odchody z centra po 2:20). Mimoriadne bude premávať linka č. 6 v čase od cca 18:30 do 23:00 po svojej bežnej trase v intervale 15 min. Nočné spoje na linkách N21, N31, N33, N72, N80, N93 a N95 budú premávať v intervale 15 minút od 23:30 do 1:30, potom v intervale 30 minút až do 3:30. Mimoriadne nočné spoje budú zaradené na regionálnych linkách 215/245, 525, 540, 630, 737 a 740. Všetky budú začínať na Náhradnej autobusovej stanici Nivy (na Bottovej ul.)


Článok vznikol v spolupráci s Bielou Nocou.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK