Bitcoin sa po dlhej dobe odrazil odo dna. Bude jeho rast pokračovať?

  • Najpopulárnejšia kryptomena Bitcoin zažíva turbulentné obdobie
  • Začína sa ozývať čoraz viac odborníkov, ktorí hovoria o neistej budúcnosti Bitcoinu
achievement-bank-bargain-730557
pexels.com
  • Najpopulárnejšia kryptomena Bitcoin zažíva turbulentné obdobie
  • Začína sa ozývať čoraz viac odborníkov, ktorí hovoria o neistej budúcnosti Bitcoinu

Najznámejšia kryptomena súčasnosti, Bitcoin, zažívala posledné mesiace ťažké časy. V polovici júna tohto roku klesla jej hodnota na približne 6300 dolárov, čo je v prepočte asi 5400 eur. Zdalo sa, že sa bude opakovať podobná situácia z októbra minulého roka, kedy sa Bitcoinu nedarilo a klesol až pod hranicu 3300 dolárov. Do konca kalendárneho roka 2017 sa mu však podarilo nabrať na sile, keď v decembri prekročil hranicu 19 00 dolárov, čo bola historicky najvyššia hodnota tejto virtuálnej meny. Odvtedy to však išlo s Bitcoinom dolu vodou.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

Za čoraz viac znižujúcu sa hodnotu Bitcoinu mohli viaceré faktory. Za jeden z hlavných dôvodov možno považovať júnový incident na juhokórejskej burze. Úrady oznámili, že sa stali obeťou masívneho hackerského útoku. Ozvali sa hlasy z viacerých strán, ktoré začali silnejšie poukazovať na potenciálne slabiny kryptomeny a stále neisté regulovanie a obchodovanie s virtuálnou menou v rôznych krajinách sveta, čo malo za následok, že hodnota Bitcoinu sa od začiatku roka 2018 neustále znižovala.

Popularitu Bitcoinu zhoršila aj spoločnosť Google, ktorá vo svojom vyhlásení oznámila, že začiatkom júna tohto roka bude tvrdo bojovať proti popularizácii Bitcoinu prostredníctvom blokovania reklám na svojich stránkach, pričom označila Bitcoin nálepkou „klamlivý obsah“.

Kde však Bitcoin prehráva, získavajú konkurenčné meny, akými sú napríklad Ethereum, Litecoin či XRP, ktoré si posledné mesiace udržiavajú stabilné hodnoty. Ethereum sa v súčasnosti pohybuje na hranici 465 dolárov a Litecoin na úrovni 84 dolárov. Bitcoin ako momentálny líder na trhu kryptomien sa pohybuje na čísle 8196 dolárov, čo je približne 7021 eur.

Viacero odborníkov si myslí, že bublina, ktorá bola okolo Bitcoinu vytvorená čoskoro praskne. Finanční experti preto odporúčajú investorom, aby sa vyhli obchodovaniu s ním.

Americká komisia pre cenné papiere a burzy dokonca vyzvala ľudí, aby si dávali pozor pred podvodníkmi, ktorí sa snažia ľudí oklamať pri obchodovaní s touto virtuálnou menou. To, ako sa bude Bitcoinu v najbližších mesiacoch dariť a či sa mu podarí zopakovať minuloročné čísla, je naozaj otázne.

zdroj: forbes.com / independent.co.uk / coindesk.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech