Bola symbolom utečeneckej krízy. Teraz Merkelovej uplakaná „utečenka“ vyzýva k zničeniu Izraela

  • Palestínčanka Reem Sahwilová sa preslávila ako „Merkelovej utečenka“
  • Žena teraz zdieľa antisemitské slogany, ktoré vyzývajú na vyhladenie Izraela
Merkelovej utečenkina
reprofoto Youtube/Euronews
  • Palestínčanka Reem Sahwilová sa preslávila ako „Merkelovej utečenka“
  • Žena teraz zdieľa antisemitské slogany, ktoré vyzývajú na vyhladenie Izraela

Palestínčanka Reem Sahwilová sa v roku 2015 stala symbolom vrcholiacej migračnej krízy. S kancelárkou Angelou Merkelovou sa stretla v televíznom dialógu, kde sa rozplakala pre kancelárkino pravdivé a racionálne konštatovanie, že dievča môže byť spoločne s rodinou deportované. Merkelová v tom čase ešte postupovala nekompromisne a 15-ročnej dievčine nesľubovala pomoc.

O pár týždňov však otočila a rozhodla sa otvoriť hranice migrantom. Jej rozhodnutie spôsobilo, že dnes sú migranti ako Sahwilová stále v Európe.

Podľa nemeckých politikov z tej istej strany ako kancelárka, ktorá vítala migrantov, nezdieľajú hodnoty Európanov. Dôkazom má byť práve Sahwilová, ktorá rovnako ako tisíce ďalších Arabov vyzýva k zničeniu Izraela.

Dievča známe pod prezývkou „Merkelovej utečenka“ má momentálne dvadsaťtri rokov. O jej myšlienkových pochodoch svedčí status uverejnený na sociálnej sieti Instagram.

Sahwilová zdieľala kresbu, ktorá ukazuje obrysy Izraela a palestínskych území. Pod ním je slogan: „Od rieky k moru #slobodná Palestína.“

Aj keď tento status vyzerá nevinne a môže budiť dojem, že ľudia, ktorí ho zdieľajú, túžia len po slobodnej Palestíne, v skutočnosti má temnejší podtext. Odborníci tvrdia, že ide o antisemitský slogan, ktorý vyzýva na zničenie Izraela.

Znamená to, že Palestína by mala zaberať celú oblasť medzi Stredozemným morom a Jordánskom. To je možné len vtedy, ak bude Izrael zničený.

Tento slogan znie na propalestínskych demonštráciách spoločne s ďalšími antisemitskými prejavmi či pochvalami na Adolfa Hitlera. Bavorské ministerstvo vnútra už tento slogan zakázalo.

Na daný status upozornil denník Bild.

Merkelová vtedy tvrdila, že v Európe nie je dosť miesta pre všetkých utečencov

Sahwilovej nenávisť k Izraelčanom nie je dôsledkom súčasných udalostí. Reportéri Die Welt, ktorí dievča navštívili ešte v roku 2015, mali možnosť presvedčiť sa, že nenávisť k židovskému štátu je súčasťou identity jej rodiny.

Pri stretnutí s kancelárkou dievča uviedlo, že jej hrozí deportácia a ona má pritom sny a túži študovať. Merkelová jej povedala, že jej je to ľúto, ale v Európe nie je miesto pre všetkých utečencov a zákony sa musia dodržiavať. Dievča následne začalo plakať a kancelárka sa ho snažila, podľa niektorých neobratne, utešiť. Jej snahy vyústili do presvedčenia, že Merkelová je chladná a nemá súcit.

Že má súcit, napokon ukázala o pár týždňov neskôr, keď sa rozhodla otvoriť hranice pre utečencov z vojnou zmietanej Sýrie, a Nemecku aj Európe odkázala: „Dokážeme to.“ Ako sa ukázalo neskôr, neboli to len Sýrčania, ktorí prekračovali hranice starého kontinentu.

Politici z CDU otvorenie hovoria, že to bola chyba

Čoraz viac kolegov z jej Kresťanskej únie (CDU) teraz otvorene hovorí, že otvorenie hraníc pre migrantov bola chyba a migrantov prišlo príliš veľa za príliš krátky čas. Moslimskí migranti sa často nevedia integrovať a tiež podľa politikov nezdieľajú naše hodnoty.

„Niekto ako Reem, kto nezdieľa naše hodnoty, sa nemôže stať ani zostať Nemcom,“ uviedol Merkelovej spolupracovník Eckhardt Rehberg pre Bild.

Neskôr už mladá žena prišla do Nemecka so statusom tolerovanej osoby, neskôr dostala povolenie k pobytu na neurčitú dobu. Dnes je občiankou Nemecka.

Výkonný riaditeľ parlamentnej skupiny CDU v Spolkovom sneme Thorsten Frei uviedol, že súčasná vládna koalícia by mala predložiť zákon, ktorý by sa popasoval s antisemitizmom migrantov.

„Isté je, že tento imigrantský antisemitizmus je obrovský problém a je už dlho tabu,“ uviedol Frei. Svet v súčasnosti čelí prudkému nárastu antisemitizmu a Židia sú napádaní a terorizovaní po celom svete.

Bez násilností sa nezaobíde ani väčšina propalestínskych demonštrácií, ktorých účastníci otvorene sympatizujú s teroristami z Hamasu či nesú plagáty vyzývajúcich k likvidácii Židov. 

Páchateľmi násilia spájaného s antisemitizmom sú v Európe už dlhodobo moslimskí migranti a ich potomkovia, nie bieli nacionalisti, ako by sa mohlo zdať. Vylúčené nie sú ani ďalšie teroristické útoky v Európe.

Zdroje: Bild, Bild, YouTube/Euronews

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá