Bratia Caltíkovci postavili na brašniarskej tradícii ich dedka luxusný biznis

  • Poctivé remeslo a slovenský materiál spracovaný v dielni Hurbanove dostal Benjamína a Daniela do vôd prestížneho brašniarskeho biznisu.
cel
caltikbros.com
  • Poctivé remeslo a slovenský materiál spracovaný v dielni Hurbanove dostal Benjamína a Daniela do vôd prestížneho brašniarskeho biznisu.

Šikovní bratia Caltíkovcov majú remeslo a podnikanie v rodine už niekoľko desaťročí. Po ukončení štúdia vo Zvolene a Edinburgu sa bratia Benjamín a Daniel rozhodli vytvoriť poctivý biznis, ktorý bude predstavovať formu ich osobného dedičstva.

 

foto:caltikbros.com

Ako malí chlapci boli vychovávaní v slovenskej prírode, kde spoznávali taje rodinného včelárskeho biznisu a stavali drevené domy na stromoch vo Vysokých Tatrách. Dnes sú bratia, z ktorých jeden je inžinier a druhý biznisman, úzko prepojení s prírodou a ručnou výrobou unikátnych produktov vysokej kvality.

Brašniarstvo patrí k rodine Caltíkovcov už dlhé stáročia. Benjamínv a Danielov dedko bol ešte pred pádom komunizmu považovaný za vychýreného brašniara, ktorý sa špecializoval na výrobu obuvi na mieru.

foto:caltikbros.com

Aj ich otec im predviedol koženú aktovku, opasok a topánky z kože, ktorá už mala čo-to za sebou no stále si držala skvelú kvalitu. Za čias, kedy ich dedko slúžil pre niekdajšiu Československú armádu označoval tieto výrobky za nezničiteľné. Dnes bratia Caltíkovci v brašniarskej tradícií  a výrobe nezničiteľných produktov úspešne pokračujú.

 

foto:caltikbros.com

Bratia najskôr začínali s výrobou ručne robených peňaženiek, aktoviek a tašiek len pre seba a svoju rodinu. Časom sa u nich pre toto remeslo objavila vášeň  a získali aj potrebné zručnosti.  Keď ich výrobky začali disponovať nepopriteľnou kvalitou, prvé kúsky ponúkli online.

 

Caltik Bros Black Double Gusset, worn as backpack

Príspevok, ktorý zdieľa C A L T I K B R O S. (@caltikbros),


Netrvalo dlho, dopyt stále rástol a začal sa rysovať perspektívny biznis, pri ktorom hrala nezanedbateľnú rolu zručnosť, odhodlanie a cit pre detail. Keď už bolo jasné, že ten správny materiál pre ich podnikateľskú cestu je koža, začali sa obzerať po tých najlepších dodávateľov bio kože najvyššej kvality v Európe.

Pre Daniela a Benjamína, vtedy žiiúcich v Škótku, bolo milým prekvapením, že kožu najvyššej kvality našli na Slovensku. Aj preto sa rozhodli založiť dielňu priamo na slovenskom vidieku v blízkosti rakúskych a maďarských hraníc v starom dome, kde žil aj ich dedko Caltík.

 

Caltik Bros. duffle bag in brown ?

Príspevok, ktorý zdieľa C A L T I K B R O S. (@caltikbros),


Hneď ako našli dielňu na zhmotnovanie svojej vízie, vyhrnuli si rukávy začali odstraňovať neporiadok, položili drevenú podlahu, ručne vyrobili dubové dvere a masívne pracovné stoly.

What a cheeky pup! ?: @bon_tot

Príspevok, ktorý zdieľa C A L T I K B R O S. (@caltikbros),

Dnes zamestnávajú tím vysoko kvalifikovaných a motivovaných remeselníkov. V produktoch Benjamína a Daniela sa odráža ich spôsob života a viera v prácu vlastnými rukami. Celý biznis je zabalený rúškom udržateľnosti spojenej s nadčasovosťou.

zdroj:caltikbros.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech