V Bratislave otvorili prvú kaviareň pre psov MLSkafé

  • Na kávu sa už môžeš vybrať aj so svojim štvornohým miláčikom.
mlska
  • Na kávu sa už môžeš vybrať aj so svojim štvornohým miláčikom.

Mnohí psíčkari určite ocenia otvorenie kaviarne, v ktorej sa môžu ponúknuť nejakou kávou či zákuskom oni, ale zároveň si na niečom dobrom môže pochutnať aj ich štvornohý miláčik. Prvá  kaviareň pre psov a mačky dostala názov MLSKafé, otvorili ju v pasáži domu na Michalskej ulici. Celému konceptu pritom predchádzal obľúbená pekáreň pre domácich miláčikov s názvom MLS.

 

mls1

zdroj:facebook.com/MLSKAfé

Zakladateľka značky MLS mala odjakživa skvelý vzťah k štvornohým miláčikom, ako novinárka sa totiž  venovala najmä psíčkarským témam. Na Slovensku sa ešte stále šíri vlna zdravej výživy. Ľudia riešia, čo predstavuje najlepšie palivo pre ich telo. Avšak to, čo dávame naším domácim zvieratám až tak neriešime. Mia sa preto rozhodla urobiť v tomto smere menšiu osvetu. Doma začala pripravovať prvé zdravé maškrty uspôsobené potrebám zvieratiek.

mo

zdroj:facebook.com/MLSKAfé

„Celé je to hand-made, od nakrájania mäsa, zeleniny a ovocia, cez vypracovanie zmesi až po tvarovanie. Potom nastáva proces sušenia. Recepty sú založené na tradíciách aj na trendoch. Tradícia je, že pes je mäsožravec, a preto do misiek dávame čo najviac mäsa. Trend je v tom, že ľudia vyhľadávajú lokálne a slovenské suroviny, takže podporujeme slovenských farmárov a sme stopercentne slovenským produktom,“ povedala Mia Kurucová pre portál zena.sme.sk

ml

zdroj:facebook.com/MLSKAfé

Pred nedávnom sa pustila do nového projektu, ktorý na slovensku nemá obdoby. Ide o psiu kaviareň, v ktorej sú vítaní aj psíci aj mačky. V chladných zimných dňoch sa tak môžeš po prechádzke rozmrznúť aj so svojím psíkov v MLSkafé na Michalskej ulici v centre Bratislavy. V ponuke samozrejme nájdeš všetky výživné a ručne robené pamlsky z lokálnych surovín, ale napríklad aj hafučíno.

mkk

zdroj:facebook.com/MLSKAfé

„Našou najväčšou výhodou bolo, že asi rok prevádzkujeme pekáreň, kde pečieme keksíky pre psíky, takže sme našu potenciálnu klientelu dobre poznali. Všade vo svete sú kaviarne pre psov pomerne bežné a veľmi obľúbené, akurát v našom hlavnom meste také niečo doteraz chýbalo,“ povedala majiteľka MLSKafé Mia Kurucová pre Bratislavské Noviny

haff

zdroj:facebook.com/MLSKAfé

Zriadenie takejto kaviarne nebol vôbec jednoduchou úlohou. Nájsť v Bratislave ideálne miesto pre kaviareň, ktoré by boli ekonomicky sebestačné zabralo pár mesiacov. Mia však už teraz verí, že kaviareň v centre Bratislavy nebude ani zďaleka jedinou. Radi by sa totiž rozšírili do všetkých mestských častí Bratislavy a prípadne otvorili prevádzky aj v iných slovenských mestách. Premýšľajú napríklad aj o Banskej Bystrici.

zdroj:mlsky.sk zdroj titulnej fotografie:facebook.com/MLSKAfé

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech