Británia dala oficiálnu stopku predaju domácich miláčikov v obchodoch

  • Špinavý biznis so šteniatkami a mačiatkami dostal vo Veľkej Británii definitívnu stopku
  • Domácich miláčikov si tu už ľudia nebudú môcť kúpiť od pseudo chovateľov
pu
pexels.com
  • Špinavý biznis so šteniatkami a mačiatkami dostal vo Veľkej Británii definitívnu stopku
  • Domácich miláčikov si tu už ľudia nebudú môcť kúpiť od pseudo chovateľov

Obchod so zvieratami je tretím najvýnosnejším sektorom nelegálneho biznisu na svete, hneď po predaji zbraní a drog. Každý deň sa v internetových inzerátoch v rámci Európy objaví ponuka na predaj  približne 240 tisíc psov a 680 tisíc mačiek. Mnohé z týchto zvierat pochádzajú z nehumánnych množiarní.

Európska aliancia pre psov a mačky začala postupne v niekoľkých európskych krajinách (napr. vo Veľkej Británii alebo Belgicku) zavádzať pracovné skupiny, ktoré monitorujú inzerciu. Na pomoc v boji proti tomuto problému prichádza aj britská vláda, ktorá zakázala predaj šteniat a mačiat prostredníctvom tzv. tretej strany.

Vláda tvrdí, že nový zákon pomôže odstrániť šteňacie farmy a taktiež skomplikuje biznis pre bezohľadných predajcov, ktorí so zvieratami zaobchádzajú nehumánnym spôsobom. Štátny tajomník pre oblasť zaobchádzania so zvieratami David Rutley uviedol, že ide o súčasť „záväzku zaistiť domácim miláčikom správny štart do života“, informovala v pondelok tlačová agentúra AP. Rozhodnutie zakázať predaj domácich miláčikov v obchodoch, bolo podporené aj veľkou väčšinou Britov, ktorá takýto zákaz schvaľuje. Po novom, ak bude mať človek záujem kúpiť si šteňa či mačiatko, bude musieť vyhľadať priamo chovateľa alebo útulok.

zdroj:apnews.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech